PKO Gdynia Półmaraton 2025 – zmiany w organizacji ruchu
Wydarzenia inne

Wigilia dla samotnych i potrzebujących

Wigilia dla samotnych i potrzebujących // fot. Dawid Linkowski

ikona - - -

ikona Wydarzenia inne

ikona Wstęp wolny

Będą świąteczne potrawy, opłatek i wspólne kolędowanie. Tradycyjnie, 24 grudnia o godz. 15.00, prezydent  Gdyni Wojciech Szczurek zaprasza na Wigilię do dolnego kościoła oo. Franciszkanów, gdzie odbędzie się wieczerza dla osób samotnych i potrzebujących. Przy stole czekać będzie około tysiąc miejsc.

Wśród tradycyjnych potraw znajdą się m.in: barszcz z pasztecikiem, ryba po grecku, kotlety rybne, kapusta z grzybami i słodkie wypieki. Nie zabraknie też prezentów. Dla gości wigilijnej wieczerzy będą przygotowane specjalne paczki, które zostaną rozdane po kolacji. Najmłodsi również nie odejdą z pustymi rękoma. Otrzymają maskotki zebrane podczas akcji „Podziel się pluszakiem”.

Wigilia nie mogłaby się odbyć bez udziału wolontariuszy. W tym roku, tak jak w latach poprzednich, w pomoc angażują się: harcerze ZHR, Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”, Centrum Aktywności Seniora, Caritas, radni i wszyscy zainteresowani, którzy przybędą tego dnia i zechcą się przyłączyć.

Każdy potrzebujący będzie mógł dołączyć do wieczerzy. Przy wiigilijnym stole czekać będzie blisko tysiąc miejsc.

 
Wigilia Bożego Narodzenia dla samotnych i potrzebujących
24 grudnia, godz. 15.00
Dolny kościół oo. Franciszkanów
ul. Ujejskiego 40

  • ikonaOpublikowano: 19.12.2018 14:22
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (magdalena.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 19.12.2018 15:27
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Nelke
ikona