PKO Gdynia Półmaraton 2025 – zmiany w organizacji ruchu
Wydarzenia inne

Trenuj z wojskiem. Bezpłatne szkolenie wojskowe

Trenuj z wojskiem. Bezpłatne szkolenie wojskowe

ikona Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni - Gdynia, ul. Śmidowicza 69, 81-127 Gdynia

ikona Wydarzenia inne

ikona Wstęp wolny

Otwieramy nabór i zachęcamy do udziału w 5. edycji popularnego projektu „Trenuj z wojskiem”. Od 11 maja do 13 lipca – co sobotę – w 2 wybranych jednostkach wojskowych na terenie całej Polski – zorganizujemy bezpłatne szkolenia wojskowe, które dadzą wskazówki jak czuć się bezpiecznym i jak być bezpiecznym. Tę edycję wzbogacamy wiedzą i umiejętnościami ze styku wojskowości, właściwego zachowania w kryzysie oraz obrony cywilnej.


„Trenuj z wojskiem 5” to cykl sobotnich, otwartych szkoleń wojskowych dla każdego chętnego. Szkolenia poprowadzą żołnierze Wojska Polskiego w swoich jednostkach wojskowych. Przez 10 tygodni będziemy w różnych miejscach w kraju, a szkolenia będą prowadzić żołnierze różnych rodzajów naszych sił zbrojnych. Już teraz można się zapisać na ten dzień do pancerniaków, terytorialsów, spadochroniarzy, marynarzy, logistyków, ale także do akademii wojskowej, czy do wojskowego centrum szkoleniowego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wojskowi instruktorzy zapoznają w trakcie zajęć wszystkich chętnych z podstawami: obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie, pomocy medycznej, zachowania podczas alarmu i wielu innych. Na 8 godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. Zapraszamy chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem. Zapewniamy: szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie, ale też świetną, sobotnią rozrywkę i przygodę z Wojskiem Polskim.

Zapraszamy do kontaktu i zgłoszeń. Gwarantujemy, że będzie warto i nie będzie nudno.


Harmonogram szkolenia:

11 maja
Warszawa – Wojskowa Akademia Techniczna
Wrocław – Akademia Wojsk Lądowych

18 maja

Gdynia – 7. Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej
Poznań – Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

25 maja
Zgierz p. Łodzią – 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej 
Kraków – 6. Brygada Powietrznodesantowa

1 czerwca
Rzeszów – 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
Szczecin – 12. Brygada Zmechanizowana

8 czerwca
Warszawa – 18. Stołeczna Brygada Obrony Terytorialnej
Toruń – Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia

15 czerwca
Opole – 10. Brygada Logistyczna
Bydgoszcz – 1. Brygada Logistyczna
Świnoujście – 8. Flotylla Obrony Wybrzeża

22 czerwca
Suwałki – 14. Pułk przeciwpancerny
Katowice – 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej

29 czerwca
Poznań – 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

6 lipca
Gdynia – Akademia Marynarki Wojennej
Tomaszów Maz. – 25. Brygada Kawalerii Powietrznej

13 lipca
Warszawa-Wesoła – 1. Warszawska Brygada Pancerna
Gliwice – 6. Brygada Powietrznodesantowa (6 batalion)

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/szkolenia-wojskowe-dla-kazdego-w-projekcie-trenuj-z-wojskiem-6

  • ikonaOpublikowano: 09.05.2024 13:34
  • ikona

    Autor: Paweł Jałoszewski (pawel.jaloszewski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.05.2024 13:36
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona