PKO Gdynia Półmaraton 2025 – zmiany w organizacji ruchu
Wydarzenia inne

Społeczność Romska w Trójmieście

Społeczność Romska w Trójmieście

ikona UrbanLab - Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98

ikona Wydarzenia inne

ikona Wstęp wolny

Jak wygląda codzienna praca ze społecznością romską w Trójmieście? Z jakimi wyzwaniami wiąże się dla tej społeczności życie w naszym kraju? Poznamy perspektywę osób pracujących ze społecznością romską, które świadczą nieodpłatne poradnictwo w zakresie dokumentowania pobytu w Trójmieście, wspierają w sytuacjach przemocy motywowanej uprzedzeniami, informują o prawie pracy czy pomagają w sprawach rodzinnych.


Marta Magott - terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, od lat aktywistka na rzecz praw człowieka, seksuolożka. Od 2015 roku koordynatorka Trójmiejskich Marszów Równości, była Prezeska Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado, brała udział w pracach nad Gdańskim Modelem na rzecz Równego Traktowania oraz w pierwszej edycji Gdańskiego Centrum Równego Traktowania. Obecnie związana z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku oraz Agencją Służby Społecznej, w której zajmuje się pracą z osobami ze spektrum Autyzmu. Laureatka Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza za 2021 rok.

Wydarzenie realizowane jest w ramach cyklu ŻYCIE W TRAKCIE I PO PANDEMII – w jaki sposób miasto może wychodzić z inicjatywami na zmieniające się warunki życia w trakcie i po pandemii?
Spotkanie współfinansowane jest ze środków z UE z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Innowacje na ludzką miarę 2. Wsparcie w rozwoju mikroinnowacji w obszarze włączenia społecznego”. Więcej informacji o projekcie: inkubatorpomyslow.org.pl.

  • ikonaOpublikowano: 09.08.2022 14:41
  • ikona

    Autor: Paweł Jałoszewski (pawel.jaloszewski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.08.2022 15:00
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona