PKO Gdynia Półmaraton 2025 – zmiany w organizacji ruchu
Wydarzenia inne

Rozwój elektromobilności. Polska technologia szybkiego ładowania samochodów elektrycznych

ikona Pomorski Park Naukowo-Technologiczny - Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98

ikona Wydarzenia inne

ikona Wstęp wolny

Miasto Gdynia oraz Pomorski Park Naukowo-Technologiczny wspólnie z partnerami rozpoczęły prace nad stworzeniem prototypowego samochodu elektrycznego, który ma zrewolucjonizować przemysł transportowy.

Jednym z ważnych kroków na drodze do realizacji tego przyszłościowego projektu jest list intencyjny w sprawie uruchomienia działań na rzecz rozwoju Klastra INNOeCAR w województwie pomorskim. Partnerami tego przedsięwzięcia są samorządy, przedsiębiorstwa prywatne i placówki naukowe. Klaster elektromobilności jest wielką szansą dla trójmiejskich i pomorskich firm działających w sektorze innowacji.

Z tego też powodu w PPNT będą organizowane cotygodniowe spotkania i warsztaty, których tematami będą polska technologia szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, produkcja baterii do samochodów elektrycznych, miejski samochód elektryczny, samochód autonomiczny i car connectivity, systemy car sharing.

Tematem pierwszego spotkania będzie projekt polska technologia szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

Program spotkania:
1. Omówienie technologii ładowania oraz specyfiki polskiej sieci energetycznej
2. Szybkie ładowanie a konstrukcja baterii w samochodzie
3. Przedstawienie projektów realizowanych przez uczestników spotkania - polskie innowacje
4. Wytypowanie zakresu potencjalnych projektów i ich liderów oraz uczestników
5. Harmonogram dalszych prac

Na spotkanie zapraszamy firmy działające w obszarze elektrotechniki i eregetyki, systemów ładowania pojazdów elektrycznych, jak i firmy z obszaru ICT zainteresowane obszarem infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych oraz te posiadające lub prowadzące prace nad wytworzeniem IP w tym obszarze oraz uczelnie, instytuty badawcze i innowatorów w powyższych obszarach.

Spotkanie odbędzie się w budynku IV, sala F0.28.

ikona