PKO Gdynia Półmaraton 2025 – zmiany w organizacji ruchu
Wydarzenia inne

„Opowieść o plastiku” - projekcja filmu i debata online

„Opowieść o plastiku” - projekcja filmu i debata online (fot. Urban Lab)

ikona Wydarzenie online - -

ikona Wydarzenia inne

ikona Wstęp wolny

Zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego „Opowieść o plastiku” oraz rozmowę, podczas której skonfrontujemy się z kilkoma kluczowymi pytaniami dotyczacymi globalnego kryzysu zanieczyszczenia plastikiem.

Wydarzenie poprowadzi Anna Desogus – edukator i doradca z zakresu zero waste i zrównoważonego rozwoju, pracująca pod szyldem Ambasada Czystej Planety.

godz. 17.00-17.10: zbieramy się na platformie ZOOM. To 10 minut by wszyscy sprawnie dołączyli, tak byśmy mogli rozpocząć na czas! Link zostanie podany bliżej terminu wydarzenia.
godz. 17.10-17.25: wstęp oraz przedstawienie się gości (w tej części otrzymacie Państwo link do obejrzenia filmu na stronie Indee.tv)
godz. 17.25-19.00: oglądanie filmu na platformie Indee.tv
godz. 19.00-19:45: rozmowa z gośćmi (pod tym samym linkiem na ZOOM)

O FILMIE „OPOWIEŚĆ O PLASTIKU"/„STORY OF PLASTIC"
Plastik zalewa ekosystemy i zatruwa społeczności w różnych miejscach świata, jednak rośnie globalny ruch by powstrzymać ten kryzys. „Opowieść o plastiku” (reż. Deia Schlosberg, prod. USA) analizuje nie tylko kwestie zanieczyszczenia rzek, mórz, oceanów, ale dotyka też problemów zanieczyszczenia środowiska oraz negatywnego wpływu na zdrowie już na samym początku procesu powstawania plastiku – na etapie wydobycia i rafinacji ropy.
Zwiastun filmu dostępny jest tutaj: https://www.storyofplastic.org/

„Opowieść o plastiku” miała międzynarodową premierę 22 kwietnia 2020 roku - w Dzień Ziemi. Film pokażemy w wersji oryginalnej, angielskiej, z napisami w języku polskim.
Czas trwania filmu: 1 godz. 35 min.

O ROZMOWIE
Podejmiemy m.in. kwestie związane z rolą ustawodawcy, producenta i konsumenta w kontekście globalnego kryzysu zanieczyszczenia plastikiem. Zastanowimy się też nad celowością akcji sprzątania odpadów.
W rozmowie udział wezmą:
- Dorota Marszałek-Jalowska (z-ca naczelnika Referat Ekorozwoju/ Wydział Środowiska w Gdyni)
- Małgorzata Kiełt (prezes Fundacja Planet For Generations)
- Tomasz Wojciechowski (koordynator Instytutu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym)
Uczestnicy będą mieli możliwość przesyłania komentarzy oraz pytań.

O CYKLU
Wydarzenie jest realizowane w ramach cyklu KLIMAT, interdyscyplinarnych spotkań na temat zachodzących globalnych i lokalnych zmian. Cykl włącza do rozmowy stronę naukową, urzędniczą i społeczną.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Adaptacja Koncepcji Urban Lab w Gdyni” w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności. Niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa przetwarzania przez Laboratorium Innowacji Społecznych Państwa danych osobowych znajdą Państwo na stronie bip.um.gdynia.pl.

  • ikonaOpublikowano: 02.06.2020 09:47
  • ikona

    Autor: Paweł Jałoszewski (pawel.jaloszewski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 02.06.2020 09:47
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona