PKO Gdynia Półmaraton 2025 – zmiany w organizacji ruchu
Wydarzenia inne

Lepsze Miasta - dyskusja panelowa o kondycji naszych miast

Lepsze Miasta - dyskusja panelowa o kondycji naszych miast 16.01.2020

ikona Centrum Designu Gdynia - Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98

ikona Wydarzenia inne

ikona Wstęp wolny

Interesuje Cię odpowiedzialne i zrównoważone projektowanie? Chcesz dowiedzieć się w więcej o kondycji współczesnych miast i wyzwaniach przed jakimi stoją? 16 stycznia 2020 weź udział w dyskusji „Lepsze Miasta” i porozmawiaj na ten temat z ekspertami.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: www.evenea.pl/event/lepszemiasta

Punktem wyjścia do rozmowy będzie dziesięć fotografii, ilustrujących istotne zjawiska zachodzące w naszych miastach. Zaprezentowane problemy to subiektywny wybór działań, które w opinii panelistów mówią dużo o nas jako mieszkańcach, naszych przestrzeniach publicznych, gdzie jesteśmy dziś oraz gdzie możemy być w przyszłości.

Spotkanie poprowadzą dr Piotr Czyż, architekt, adiunkt na Wydziale Architektury, Politechniki Gdańskiej oraz Barbara Marchwicka, pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. przestrzeni publicznych.

Wydarzenie organizowane w ramach trwającej do 19 stycznia wystawy „Future Living. Duńskie miasta przyszłości”.

dr Piotr Czyż - architekt, filozof. Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Miasto, Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, wykładowca na Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Działalność naukowa poświęcona społecznej roli architektury i nowym metodom przekształcania przestrzeni publicznych (placemaking). Koordynator kilkunastu samorządowych projektów grantowych poświęconych rewitalizacji przestrzeni. Konsultant tzw. Uchwał Krajobrazowych w Gdańsku i Sopocie. Uczestnik dziesiątek warsztatów o tematyce miejskiej. Projektant.

inż. arch. Barbara Marchwicka - pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. przestrzeni publicznych. Z wykształcenia architektka. Z doświadczenia urbanistka (6 lat praktyki w planowaniu przestrzennym). Z przekonania pracownik samorządowy. Z wyboru radna dzielnicy Orłowo w Gdyni. Od 2016 związana z Laboratorium Innowacji Społecznych – jednostką miejską koordynującą proces gdyńskiej rewitalizacji. Od tego czasu swoje wyzwania projektowe określa (za Jon’em Kolko) mianem „wicked problems” – te przede wszystkim są warte podejmowania. Wierzy, że projektowanie usług i/lub przestrzeni publicznych to praca zespołowa.

  • ikonaOpublikowano: 09.01.2020 13:26
  • ikona

    Autor: Weronika Rozbicka (w.rozbicka@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 13.01.2020 08:17
  • ikonaZmodyfikował: Weronika Rozbicka
ikona