Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Kawy z animacją społeczną, które odbędzie się 21 lipca (czwartek) o godz. 18.00 w ogrodzie społecznym przy SP 23 w Gdyni.
(opis organizatora)W cyklu spotkań poruszamy tematy ważne i bliskie animatorom i animatorkom. Tym razem chcemy Was włączyć w dyskusję o potencjale ogrodów społecznych.
Ogrody miejskie to ogólnodostępna zielona przestrzeń, która daje możliwość przebywania na świeżym powietrzu blisko miejsca zamieszkania poprzez zabawy, gry, wspólne biesiadowanie, czy aktywności związane z uprawianiem ziół i warzyw. Pozwalają także mieszkańcom odetchnąć i spędzić czas w otoczeniu przyrody, bez konieczności wyprawy za miasto.
Takie przestrzenie są otwarte dla wszystkich, często wyposażone w leżaki, hamaki, miejsce na ognisko, wiatę na gorszą pogodę, grządki i uprawy ziół – każdy może przyjść, odpocząć, porozmawiać, spotkać sąsiadów.
Ogrody społeczne pomagają też samemu miastu – wpływają na estetykę, poprawiają funkcjonalność i jakość przestrzeni miejskiej, która kojarzy się coraz częściej z gęstą zabudową mieszkalną ze znikomą ilością zieleni oraz oczywiście służą środowisku. Są też doskonałym miejscem integracji lokalnej społeczności i sposobem na nawiązanie znajomości.
Korzystając z letniego klimatu, zapraszamy Was do odwiedzenia Ogrodu w Gdyni i poznania kilku animatorów/ek, którzy tworzą ogrody miejskie. Będzie okazja do posłuchania ich historii i wyzwań oraz wzięcia udziału w dyskusji o tym, jakie możliwości/korzyści dają ogrody społeczne i jak sobie radzić z przeszkodami, które nie pozwalają w
pełni wykorzystać ich potencjału.
Zaproszeni goście:
- Małgorzata Sokołowska – prowadzi ogród społeczny na terenie SP 23 w Gdyni,
- Krzysztof Gojtowski – koordynuje ogród teatralny w Gdyni Redłowo Korkoro - Ziemia,
- Natalia Gromadzka i Monika Treppa – pomysłodawczynie Gdyńskich Korzeni – prywatnego ogrodu na Wiczlinie,
- Piotr Harhaj - współtwórca "Ogrodu bez pośpiechu",
- Andrzej Chmielewski - pomysłodawca rabat w Straszynie między blokami.
Kwestie organizacyjne
data: 21.07.22 czwartek, godz. 18.00 - 19.30, zapraszamy 15 min wcześniej na zwiedzanie ogrodumiejsce: Szkoła Podstawowa nr 23, Artura Grottgera 19, 81-438 Gdynia
Wstęp wolny, obowiązują zapisy: https://forms.gle/ASzg5LxtJGCcnyN16
Prowadząca
Joanna Grandzicka"Lubię ludzi, stąd pewnie w każdej organizacji, w której byłam, którą tworzyłam i zarządzałam to ludzie byli dla mnie największą inspiracją i źródłem rozwoju i energii. W ostatnich latach widzę, jak coraz większym wyzwaniem w organizacjach jest kwestia równowagi w łączeniu ról zawodowych i prywatnych. Coraz lepiej potrafimy zarządzać czasem, jednak budowanie świadomości w obszarze zarządzania energią jest na początkowym stadium. Zwłaszcza osobom pracującym w zawodach "misyjnych" (m.in. edukacja, ngo, kultura) trudno jest zaakceptować, że ich dobrostan daje dużo większe możliwości realizowania celów dla swoich odbiorców/społeczności i dbanie o siebie to nie jest egoizm.";
Współtwórczyni 5ciotygodniowego kursu "Zadbaj o siebie w nowej rzeczywistości", którego celem jest zbudowanie nowych nawyków wspierających dobrostan i przeciwdziałających wypaleniu zawodowemu;
Członkini Zarządu TEAL Action Learning Global;
Wcześniej twórczyni i Wiceprezeska Zarządu Inkubatora Przedsiębiorczości Starter w Gdańsku;
Mentorka biznesowa z doświadczeniem w pracy z liderami/liderkami organizacji i firm z różnych sektorów i branż;
Facylitatorka pracy grupowej po Szkole Facylitacji Pathways;
Certyfikowana Coach metodą Action Learning;
Trenerka biznesu po Szkole Trenerów Biznesu Grupy SET.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Opublikowano: 19.07.2022 12:53
Autor: Paweł Jałoszewski (pawel.jaloszewski@gdynia.pl)
Zmodyfikowano: 19.07.2022 12:53
Zmodyfikował: Paweł Jałoszewski