PKO Gdynia Półmaraton 2025 – zmiany w organizacji ruchu
Wydarzenia inne

Foresight miejski. O projektowaniu przyszłości miast

Foresight miejski. O projektowaniu przyszłości miast (mat. organizatora)

ikona Wydarzenie online - -

ikona Wydarzenia inne

ikona Wstęp wolny

Foresight miejski to interdyscyplinarna metoda dzięki której możliwym jest opracowywanie scenariuszy rozwoju miast z wykorzystaniem nauki i technologii, wiedzy o trendach, partycypacji społecznej czy potrzebach biznesu, po to by odpowiednio wcześnie móc przygotować się do czekających miasta wyzwań i kryzysów. Samorządy mogą wykorzystywać foresighty do opracowywania strategii rozwoju, dając jednocześnie głos różnym użytkownikom miasta. Im lepiej będziemy mogli wyobrazić sobie czekającą nas przyszłość w perspektywie średnio i długoterminowej, tym szybciej i bardziej komfortowo dostosujemy się do zmieniającej się rzeczywistości.


Agata Kuźmińska – prezeska Fundacji Instytut Zielonej Przyszłości. Partnerka Społeczna procesu Sprawiedliwej Transformacji Wielkopolski Wschodniej. Fundatorka Fundacji Instytut Zielonej Przyszłości, lokalnego think tanku z zakresu Sprawiedliwej Transformacji i ośrodka edukacji technologicznej dla młodych. Uczestniczy w inicjowaniu procesu transformacji na obszarze Wielkopolski Wschodniej i bierze udział w posiedzeniach Platformy Regionów Węglowych w Procesie Transformacji w Brukseli. Wspierała zespół ds. transformacji utworzony w Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w przygotowaniach do opracowania i złożenia projektów do Platformy Regionów Węglowych w Procesie Transformacji. Wcześniej zajmowała się prognozowaniem przyszłości w Pracowni Miejskiej w Koninie, realizując w ramach projektu Miasta2050 trzy Foresighty dla miast i regionów (Konin 2050, Lublin 2050 i Powiat Turecki 2033). Absolwentka gospodarki przestrzennej ze specjalizacją rewitalizacja miast i obszarów wiejskich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Spotkanie online:

Zapraszamy do wysłuchania wykładu online, a także zadawania pytań i komentowania.

Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku.

Wydarzenie realizowane jest w cyklu ŻYJ DOBRZE W MIEŚCIE, w którym poruszane są kwestie otaczającej nas przestrzeni. Co zrobić, aby była wspierająca dla mieszkańców i umożliwiała wygodne życie?

  • ikonaOpublikowano: 19.02.2021 09:20
  • ikona

    Autor: Paweł Jałoszewski (pawel.jaloszewski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 19.02.2021 09:23
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona