PKO Gdynia Półmaraton 2025 – zmiany w organizacji ruchu
Wydarzenia inne

ABC społecznego aktywizmu

ABC społecznego aktywizmu

ikona Laboratorium Innowacji Społecznych - Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98

ikona Wydarzenia inne

ikona Wstęp wolny

Jeśli:
- jesteś osobą chcącą wprowadzać zmiany w swoim otoczeniu,
- jesteś osobą, która rozpoznaje w sobie potencjał do angażowania innych osób do pracy na rzecz zmiany w twoim środowisku,
- pracujesz w organizacji pozarządowej, działasz w grupie nieformalnej albo w inny sposób angażujesz się w działania o charakterze społecznym,
- chcesz dowiedzieć się więcej o sobie, swojej roli w grupie, tego w jaki sposób podejmujesz decyzję i komunikujesz się w grupie a także rozwiązujesz konflikty

Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni zaprasza do udziału w nowym cyklu szkoleniowym "ABC społecznego aktywizmu"

20.02.2018. Warsztat pierwszy: Kim jestem? I dlaczego działam?

Podczas pierwszego spotkania będziesz miał/a okazję poznać swoją rolę w grupie i w otoczeniu, w którym działasz. Dookreślisz wizję i misję jakie napędzają Cię do działania. Określisz system wartości, które są dla Ciebie ważne w pracy społecznej - wartości te będą fundamentem twojej pracy i etyki działania.

20.03.2018. Warsztat drugi: Moje otoczenie. Potrzeby i problemy środowiska, w którym działam.


Podczas warsztatu postawisz wstępną diagnozę problemów oraz wybierzesz te, które swoimi działaniami będziesz chciał/a rozwiązać. Poznasz narzędzia dzięki którym będziesz mógł/a zbadać potrzeby środowiska, w którym działasz lub chcesz działać oraz określić odbiorców/odbiorczynie Twoich działań. Narzędzia te pozwolą Ci także porównać twoją wiedzę i wyobrażenia z informacjami zebranymi od innych osób.

17.04.2018. Warsztat trzeci: Komunikacja w grupie.

Podczas tego warsztatu nauczysz się udzielać informacji zwrotnej w grupie, delegować zadania oraz rozwiązywać sytuacje konfliktowe. Zapoznasz się także z fazami procesu grupowego mającymi wpływ na stopień integracji lub dezintegracji w grupie. Nauczysz się motywować siebie i swoich współpracowników/współpracowniczki do dalszych działań pomimo pojawiających się naturalnie trudności.

22.05.2018. Warsztat czwarty: Do dzieła! Określenie celu i planu twoich działań.

Podczas tego warsztatu przyjrzysz się różnym opcjom twoich działań. Spośród kilku możliwości wybierzesz to rozwiązanie, które będzie najbliższe Tobie. Doprecyzujesz cel Twoich działań i stworzysz plan działań na następne pół roku.

26.06.2018. Warsztat piąty: Partnerstwa strategiczne czyli jak nawiązywać dobrą współpracę z innymi.

Podczas tego warsztatu nauczysz się jak opowiadać o swoich działaniach w sposób autentyczny i angażujący odbiorców/odbiorczynie. Dowiesz się jak budować partnerstwa strategiczne z innymi organizacjami, firmami, grupami nieformalnymi w celu wspólnego rzecznictwa na rzecz proponowanej przez Ciebie zmiany.
Aktywizm społeczny (łac. activus - czynny, działający) - postawa reprezentowana przez jednostki dążące do wywołania określonych zmian społecznych, politycznych, ekonomicznych i w środowisku naturalnym.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona (w warsztacie może wziąć udział 16 osób).

O prowadzącej:

Sylwia Nikko Biernacka
Fotografka, trenerka, liderka społeczna,tutorka i inspiratorka. Zmiana jest jedynym stałym elementem w jej życiu. Założycielka Fundacji Machina Fotografika. Kocha Bałtyk, z tej miłości narodził się projekt "440 km po zmianę". Od 6 lat każdego lata idąc brzegiem Bałtyku wraz z zespołem wspiera kobiety z niepełnosprawnością ruchu, zmienia polskie plaże tak aby były dostępne dla wszystkich, spełnia podróżnicze marzenia i inspiruje do zmiany. Jako trenerka realizuje autorskie warsztaty, spacery i podróże fotograficzno - rozwojowe dla kobiet, w których fotografia jest narzędziem samopoznania. Jej marzeniem jest to aby kobiety i mężczyźni na równych prawach uczestniczyli w różnych sferach życia. Od niedawna mieszkanka Gdyni. W wolnych chwilach rysuje. Z charakteru kot.
Absolwentka poznańskiego kulturoznawstwa i fotografii w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie (Czechy). Dyplomowana trenerka (Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP) i tutorka (Szkoła Tutoringu Fundacji Szkoła Liderów). Absolwentka programu Liderzy Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2015 roku. Uczestniczka Programu International Visitor Leadership Program (IVLP) organizowanego przez Departament Stanu USA.

  • ikonaOpublikowano: 13.03.2018 09:33
  • ikona

    Autor: Dorota Nelke (dorota.nelke@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 13.03.2018 10:59
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Nelke
ikona