PKO Gdynia Półmaraton 2025 – zmiany w organizacji ruchu
Wydarzenia inne

Bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy dla mieszkańców Wzgórza św. Maksymiliana

Bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy dla mieszkańców Wzgórza św. Maksymiliana

ikona Szkoła Podstawowa nr 23 - Gdynia, Artura Grottgera 19

ikona Wydarzenia inne

ikona Wstęp wolny

Zapraszamy na „Bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy dla mieszkańców Wzgórza św. Maksymiliana”, jest to realizacja projektu z Budżetu Obywatelskiego Gdynia.


Dwa jednorazowe szkolenia odbędą w terminach: 11 października i 24 października, udział bezpłatny, obowiązują zapisy email: dzielnice@gdynia.pl.

W każdym jednorazowym projekcie będzie mogło wziąć udział max. 20 osób (warunkiem uczestnictwa jest skończony 12 rok życia).
Zajęcia podczas jednego szkolenia będą trwały 5 godzin lekcyjnych. Zakres tematyczny obejmie: rozpoznanie sytuacji na miejscu zdarzenia, ocenę oddechu poszkodowanego, postępowanie z poszkodowanym nieoddychającym, defibrylację oraz inne stany nagłe/obrażenia i urazy mechaniczne.

Podczas szkolenia uczestnicy będą pracować na fantomach, defibrylatorach szkoleniowych, kamizelkach do ćwiczeń ucisku nadbrzusza w przypadku zadławienia oraz sprzęcie monitorującym na bieżąco efektywność wykonywania ucisków klatki piersiowej, przeprowadzi je ratownik medyczny z "Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdyni".

Terminy i miejsce:

* III szkolenie odbędzie się 11 października w godz. od 16:00 do 20:00, na terenie Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Artura Grottgera 19 w Gdyni;
* IV szkolenie odbędzie się 24 października w godz. od 16:00 do 20:00, na terenie Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Artura Grottgera 19 w Gdyni.

Szczegóły i informacje pod nr tel. 58 527 35 05

  • ikonaOpublikowano: 05.10.2022 11:22
  • ikona

    Autor: Dorota Matejczyk (dorota.matejczyk@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 05.10.2022 12:15
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona