Sport

Gdynianka obiegła Polskę, by zainspirować innych

Wioletta Czuryńska podczas biegu dookoła Polski (fot. materiały autorki)

Wioletta Czuryńska podczas biegu dookoła Polski (fot. materiały autorki)

Gdynianka Wioletta Czuryńska we wtorkowy wieczór zrealizowała swoje biegowe marzenie. Obiegła Polskę dookoła, pokonując ponad 4000 km. Wyzwanie miało swój finisz na bulwarze Nadmorskim w Gdyni. 

Wioletta sportowcem nie była od zawsze. Swoją przygodę z bieganiem rozpoczęła pod koniec 2015 roku. Bieganie zmieniło jej ciało i życie. Wybiegała swoje 16 kg mając Hashimoto i prawie 40 lat. Była pracownikiem fizycznym pracującym na akord. Żyła nie zwracając uwagi na zdrowotne konsekwencje swoich decyzji – tak pisze o sobie na stronie fundacji Ruch i Życie, którą prowadzi.


Wioletta Czuryńska po zakończeniu biegu dookoła Polski
 
Celem wyzwania było zainspirowanie ludzi aby spełniali swoje marzenia i cele. Nie bali się ich realizacji, bo każdy człowiek może żyć tak, jak pragnie w głębi serca, na własnych zasadach. To wyzwanie miało swój szczęśliwy finał i przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności Czuryńska ​minęła przysłowiową linię mety. Tu czekała na nią rodzina, przyjaciele i kibicujący jej gdynianie.

  • ikonaOpublikowano: 21.08.2024 14:20
  • ikona

    Autor: Piotr Suchenia (p.suchenia@gdyniasport.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 23.08.2024 14:27
  • ikonaZmodyfikował: Joanna Śliwińska
ikona