Społeczeństwo

Powiatowy Urząd Pracy i Stowarzyszenie KACK z tytułem „Lidera Aktywizacji 2025”

Wyróżnienie dla gdyńskiego projektu odebrały Agnieszka Majewska i Wanda Kamińska (mat. prasowe)

Wyróżnienie dla gdyńskiego projektu odebrały Agnieszka Majewska i Wanda Kamińska (mat. prasowe)

To wyróżnienie jest dowodem na to, że współpraca międzysektorowa jest ważna i doceniana. Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM wybrała liderów aktywizacji 2025. Wśród laureatów docenionych za najlepsze praktyki znalazł się gdyński projekt „PUP w Porcie – komunikacja, rozwój, kariera” prowadzony przez Powiatowy Urząd Pracy i Stowarzyszenie KACK.

 
Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni wraz ze Stowarzyszenie KACK odebrali wyróżnienie oraz tytuł „Lidera Aktywizacji 2025”. To konkurs na najlepsze praktyki współpracy międzysektorowej organizowany przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM.

Wyróżnienie otrzymał gdyński projekt „PUP w Porcie – komunikacja, rozwój, kariera”. Powiatowy Urząd Pracy realizował go we współpracy ze Stowarzyszeniem KACK, które prowadzi działalność charytatywną na rzecz integracji i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami oraz wykluczonych społecznie, świadczy pomoc rodzinom w trudnej sytuacji życiowej i prowadzi działalność związaną z rozwojem kultury i sztuki.

Na czym polegał projekt?


W ramach współpracy międzysektorowej odbył się cykl spotkań z osobami zainteresowanymi tematyką rozwoju zawodowego i poszukiwania pracy. Prowadziły go doradczynie zawodowe z Powiatowego Urzędu Pracy w Porcie dla Rodziny, który należy do Stowarzyszenia KACK.
Wyróżniona praktyka umożliwiła realizację celów obu instytucji – my mieliśmy możliwość dotrzeć do osób, które do tej pory nie korzystały z urzędu, a stowarzyszenie mogło uzupełnić swoją ofertę o zagadnienia związane z podejmowaniem aktywności zawodowej – informuje PUP.

Podczas gali, która odbyła się 8 kwietnia w Warszawie, wyróżnienie odebrały Agnieszka Majewska z PUP w Gdyni  i Wanda Kamińska ze Stowarzyszenia KACK.

Port dla Rodziny 


Port dla Rodziny przy ul. Łowickiej 44 powołano do życia w 2022 roku dzięki środkom z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach „Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033”.

To miejsce, w którym można uzyskać bezpłatną pomoc psychologiczną, prawną, ekonomiczną, pedagogiczną, wsparcie doradców rodzinnych i porady duchowe. To także punkt, w którym wolontariusze wspierają osoby w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, pomagają rozwiązać sytuacje kryzysowe, wyjść z bezdomności, podejmują działania akcyjne, ale także otaczają stałą opieką kilkanaście osób.

Port dla Rodziny organizuje również warsztaty i szkolenia, a także współpracuje z lokalnymi fundacjami i organizacjami pomocowymi, w tym z Urzędem Miasta Gdyni i Powiatowym Urzędem Pracy w zakresie pomocy społecznej i aktywizacji zawodowej mieszkańców.

  • ikonaOpublikowano: 09.04.2025 13:19
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (magdalena.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.04.2025 15:10
  • ikonaZmodyfikował: Natalia Kawalerowicz
ikona