Numer bieżący

Wiosenny rozkład w Muzeum Emigracji

Muzeum Emigracji (ul. Polska 1):
  • 23.04, godz. 18:00 Siła wspólnoty – dyskusje wokół światowego fenomenu diaspory ormiańskiej. Spotkanie Naukowe. Wykład i dyskusję poprowadzi dr Paweł Nieczuja-Ostrowski z Zakładu Stosunków Międzynarodowych Instytutu Politologii Uniwersytetu Gdańskiego.
  • W 2025 roku mija 10 lat od otwarcia Muzeum Emigracji w Gdyni. W marcu ukazuje się jubileuszowy, dziesiąty numer „Polskiego Przeglądu Migracyjnego”, który tradycyjnie poświęcony jest tematyce współczesnej migracji, jej podłożom i politycznym oraz społecznym konsekwencjom. Tym razem przyglądano się instytucjom muzealnym i temu, jak gwałtowne i długofalowe przemiany związane z migracjami na nowo definiują pojęcie „muzeum społecznego”. Więcej szczegółów wkrótce.
  • Muzeum zaprasza do udziału w międzynarodowym kongresie pod hasłem „Resistant and resilient”, który odbędzie się w dniach 28-29.05. Bilety oraz szczegółowy program dostępny na stronie https://megcongress.pl.
  • Cykl warsztatów dla nauczycieli
29.03, 10:00-16:00 Jak oswajać niepowodzenia i celebrować sukcesy każdego ucznia?;
5.04, 10:00-16:00 Jak trenować odporność ucznia na niepowodzenie?
12.04, 10:00-16:00 Współpraca z rodzicem ucznia doświadczającego porażki.
  • Od 30 marca w muzeum będzie można wspólnie tworzyć niezwykły projekt – na przestrzeni dziesięciu miesięcy, na umieszczonym w muzeum krośnie goście wykonają tkaninę będącą świadectwem złożoności współczesnych procesów migracyjnych, a także związanego z nimi współdziałania i upływu czasu.
Więcej informacji na temat projektu „Krosno” oraz wydarzeń towarzyszących instalacji można znaleźć na stronie internetowej www.polska1.pl oraz w mediach społecznościowych Muzeum Emigracji w Gdyni.

Miasto pachnące pomarańczami. Warsztaty dla seniorów
W czasie cotygodniowych warsztatów wykorzystamy stosowane w teatrze twórcze techniki, które pomogą nam przywołać – i ożywić – najpiękniejsze gdyńskie historie obecne w pamięci i wspomnieniach uczestników i uczestniczek. Wydarzenie rozpocznie się 23.04 o godz. 12:30.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Zapisy mailowe m.grodzka@muzeumemigracji.pl. Szczegóły pod nr. tel. 58 670 41 70.

ikona