Nauka

Webinar. Jak oddolnie zmieniać nasze miasta?

Grafika przedstawia drogowy sygnalizator świetlny z zapaloną zieloną, warunkową strzałką w prawo. Po lewej duży, biały napis

Webinar. Jak oddolnie zmieniać nasze miasta?

Oddolne inicjatywy miejskie służą nie tylko budowaniu bardziej zgranej społeczności, mogą być również nośnikiem idei zrównoważonego rozwoju i promować styl życia w duchu filozofii less waste. Rewitalizacja miejskich przestrzeni oraz targowisk staje się okazją do integracji międzypokoleniowej. Ponadto inicjatywy miejskie wykorzystują zdobycze nowych technologii do promowania ekologicznych zachowań wśród mieszkańców. O tym, jak wiele dobrego możemy zrobić w swojej najbliższej okolicy poprzez włączanie się w proekologiczne inicjatywy, porozmawiamy z Piotrem Czyżem, prezesem stowarzyszenia Inicjatywa Miasto. Start transmisji na naszym kanale YouTube i facebookowym fanpage’u 27 października o godzinie 18.


Podczas spotkania z organizowanego we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej omówimy szanse i możliwości, jakie stwarzają oddolne, społeczne inicjatywy. Opowiemy również o tym, że dzięki zapałowi miejskich aktywistów innowacyjne aplikacje już w niedalekiej przyszłości mogą pomóc w wyborze bardziej odpowiedzialnych ekologicznie biznesów – kawiarni, restauracji lub salonów z etycznie produkowaną modą. Nie zabraknie również czasu na Wasze pytania!

Dr inż. arch. Piotr Czyż jest z wykształcenia architektem i filozofem. Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Miasto, pracownik Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej oraz, gościnnie, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jego działalność naukowa i społeczna poświęcona jest społecznej roli architektury i nowym metodom przekształcania przestrzeni publicznych. Wykonawca kilkunastu samorządowych projektów grantowych poświęconych rewitalizacji przestrzeni i projektowaniu partycypacyjnemu. Kierownik projektu naukowo-badawczego na temat strategii rozwoju polskich targowisk realizowanego w ramach programu Gospostrateg dla Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Konsultant tzw. Uchwał Krajobrazowych w Gdańsku i Sopocie.

Gdzie? Online – Facebook YouTube CNE
Termin: 27.10.2021 | godz. 18:00

  • ikonaOpublikowano: 25.10.2021 09:39
  • ikona

    Autor: Wojciech Zejda (w.zejda@experyment.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 02.11.2021 09:04
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona