Nauka

Konkurs dla młodych gamerów

Na grafice widać postać Marii Skłodowskiej-Curie.

Centrum Nauki Experyment ogłasza konkurs dla młodzieży w wieku 13-16 lat

Po wakacjach przy okazji odwiedzin w Centrum Nauki Experyment w Gdyni będzie można zagrać w mobilną grę o polskich fizykach. Już dziś można wziąć udział w konkursie, stworzyć własne zadanie do gry i wygrać atrakcyjne nagrody!


Przechodzenie questów i zdobywanie nowych skilli – osoby lubiące grać w gry mobilne i komputerowe wiedzą, o co chodzi. Specjalnie dla nich Centrum Nauki Experyment przygotowało konkurs Physics Hunters.

– Od kwietnia pracujemy w Experymencie nad nową grą mobilną, której bohaterami będą wybitni polscy fizycy. Chętni do spróbowania swoich sił w grze będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu fizyki oraz osiągnięć polskich naukowców. Do stworzenia części zadań wykorzystaliśmy stanowiska na wystawach Experymentu. Teraz kolej na to, aby to uczestnicy konkursu dopisali swoją część gry – mówi Klaudia Strzelecka z Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Rozwiązanie zadań przygotowanych przez Experyment odblokuje dodatkowy poziom w grze. Znajdą się tam zadania wymyślone przez zwycięzcę konkursu. Wystarczy wymyślić i krótko opisać od 3 do 5 zadań dla graczy wraz z odpowiedziami. Ponadto trzeba też dodać zdjęcia, filmy, gify potrzebne do zobrazowania wyzwań i wysłać je wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres: k.strzelecka@experyment.gdynia.pl. Na konkursowe prace Experyment czeka do 8 czerwca. Lista laureatów zostanie ogłoszona 14 czerwca.
 
Zadania zgłaszane przez uczestników mogą dotyczyć fizyki (praw fizyki, zjawisk fizycznych), ale też na przykład biografii znanych, polskich fizyków. Poza zgodnością z tematem konkursu oceniane będą również rzetelność i kreatywność. Forma zadań jest dowolna – mogą to być pytania otwarte i zamknięte, wymagające od graczy zrobienia zdjęcia na wystawach Experymentu lub nakręcenia krótkiego filmu. Uczestników konkursu ogranicza tylko ich wyobraźnia. Dla autorów najciekawszych zadań Experyment przygotował atrakcyjne nagrody.
 
– Zwycięzca konkursu, poza nagrodą rzeczową w postaci smartwatcha, będzie miał możliwość współpracy z edukatorami Experymentu przy wdrożeniu swojego pomysłu do gry mobilnej, która we wrześniu zostanie udostępniona gościom centrum. To ogromna satysfakcja, że z gry, do której wymyśliło się zadania, będą korzystać tysiące gości odwiedzających Experyment – dodaje Klaudia Strzelecka.

W poniedziałek, 17 maja na Facebooku Experymentu odbył się webinar „Game design – jak projektować wciągające gry mobilne?”, który poprowadził Marcin Skrabka z Good Books & Good Games. W trakcie spotkania zostały wyjaśnione również zasady konkursu Physics Hunters. Zapis webinaru jest dostępny na Facebooku Experymentu. Po inspiracje Experyment zaprasza też na swoje wystawy, szczególnie tę o nazwie Niewidoczne Siły. A tych, którzy nie mogą na razie odwiedzić centrum, namawia do skorzystania z aplikacji, w której można znaleźć opisy wszystkich stanowisk. Jest ona dostępna na stronie app.experyment.pl. Warto też wziąć udział w wirtualnym spacerze po wystawach na experyment.gdynia.pl

Więcej informacji o konkursie, w tym regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie experyment.gdynia.pl

Konkurs jest realizowany w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie experyment.gdynia.pl

ikona