PKO Gdynia Półmaraton 2025 – zmiany w organizacji ruchu
Co nowego

Zima w Gdyni

Przypominamy, że do końca marca trwa umowny sezon zimowy w zakresie oczyszczania Gdyni. Właściciele nieruchomości odpowiedzialni są za stan zimowego utrzymania dróg i chodników (zarówno w granicach własnego terenu, jak i położonych bezpośrednio przy granicy nieruchomości). Oczyszczanie przystanków komunikacji autobusowej i trolejbusowej należy do Zarządu Komunikacji Miejskiej.

Do egzekwowania od właścicieli nieruchomości obowiązków w zakresie utrzymania czystości i porządku w gminie upoważnieni są funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Nadzór nad prawidłowym przebiegiem akcji zimowej w imieniu Gminy sprawuje Zarząd Dróg i Zieleni. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać pod nr tel.:
(058) 76 12 083, (058) 76 12 073, (058) 76 12 074 (chodniki),
(058) 76 12 071, (058) 76 12 072 (jezdnie).

Zgłoszenia o nieprawidłowościach prowadzenia akcji zimowej oraz o zagrożeniach występujących na drogach i utrudnieniach w komunikacji można kierować do Straży Miejskiej (tel. całodobowy 986) lub do Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Szczegółowe informacje:
www.gdynia.pl/wydarzenia/70_59785.html

PREZYDENT MIASTA GDYNI oraz POWIATOWY INSPEKTOR NADZORU BUDOWLANEGO dla miasta na prawach powiatu W GDYNI
w związku z mającymi ostatnio miejsce obfitymi opadami śniegu przypominają, że zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (jednolity tekst Dz. U. Nr 156 z 2006 r. poz. 1118 z późniejszymi zmianami) właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany zapewnić, dochowując należytej staranności, bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych oddziaływujących na obiekt, związanych z działaniem człowieka lub sił natury, takich jak: wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, zjawiska lodowe na rzekach i morzu oraz jeziorach i zbiornikach wodnych, pożary lub powodzie, w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, mogące spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.
Konieczność usuwania śniegu i lodu dotyczy wszystkich obiektów, a w szczególności: wielkogabarytowych obiektów handlowo - usługowych (hipermarkety, supermarkety), hal sportowych i widowiskowych, obiektów biurowych, szkół, przedszkoli, stacji paliw i obsługi pojazdów, salonów samochodowych, hal magazynowych i innych obiektów użyteczności publicznej.
Mając na uwadze powyższe, prosimy o podjęcie działań mających na celu wypełnienie obowiązków spoczywających na właścicielu bądź zarządcy obiektu budowlanego zgodnie z w/w przepisami, a w szczególności usunięcie śniegu z dachów oraz zapewnienie drożności systemów odwadniających dachy.
Również Inwestorom i wykonawcom obiektów budowlanych znajdujących się w trakcie budowy, przypominamy o konieczności usuwania śniegu i lodu - zależnie od stanu zaawansowania inwestycji - z dachów lub stropów między kondygnacjami w celu wyeliminowania zagrożeń dla konstrukcji wznoszonych obiektów oraz zdrowia i życia zatrudnionych ludzi.

ikona

Najnowsze