PKO Gdynia Półmaraton 2025 – zmiany w organizacji ruchu
Co nowego

VII sesja Rady Miasta

25 kwietnia 2007 r. po raz siódmy w bieżącej (V kadencji) obradowali gdyńscy radni. Do najważniejszych podjętych uchwał należy przyjęcie sprawozdania z wykonania budżetu Miasta Gdyni za rok 2006 oraz udzielenie Prezydentowi Wojciechowi Szczurkowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Radni obie uchwały przyjęli jednogłośnie.

Tadeusz Szemiot z Platformy Obywatelskiej podkreślił, że na plus należy ocenić wzrost aktywności przy pracach nad planami zagospodarowania przestrzennego, wysokość dotacji na poprawę bezpieczeństwa w mieście, na oświatę i dofinansowanie placówek służby zdrowia. Również radni Prawa i Sprawiedliwości pozytywnie ocenili dochody i wydatki Miasta. Oba kluby - PO i PiS zwróciły uwagę na inwestycje drogowe w mieście, ich  większą efektywność w kolejnych latach.


Radni Miasta zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia dwóch miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego: części dzielnicy Śródmieście -  w rejonie ulic Jana z Kolna i Portowej oraz rejonu Obwodowej Północnej i zachodniego odcinka Drogi Czerwonej.

Radni zlikwidowali kilka szkół, które mają problem z naborem uczniów w kolejnych rocznikach, a więc tym samym ich działalność automatycznie wygasa. Uchwały dotyczą: VII Liceum Profilowanego w Zespole Szkół Mechanicznych, III Liceum Profilowanego w Zespole Szkół Hotelarsko- Gastronomicznych, VI Liceum Profilowanego w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych. Z mapy szkół w Gdyni zniknie też Technikum Elektroniczne nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1, w którym to aktualnie nie ma ani jednego ucznia, I Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 5 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 3 w jego skład wchodzą: Gimnazjum Nr 6 oraz VIII Liceum Ogólnokształcące.

Radni zaakceptowali także decyzję o podniesieniu opłaty początkowej za przejazd taksówką z 5 do 7 złotych. O podwyżkę wnioskowały wszystkie gdyńskie kompanie taksówkowe, bowiem już od pięciu lat nie dokonywano takich regulacji,  a znacznie zwiększyły się koszty eksploatacji aut.

Na sesji podjęta została też uchwała o przyjęciu dotacji w wys. 100 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i 130 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z przeznaczeniem na gdyńskie Eksperymentarium przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Placówka edukacyjno-naukowa otwarta zostanie na początku czerwca 2007 r.

Radni zaakceptowali także Statut Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.

Małgorzata Omachel Kwidzińska

ikona

Najnowsze