PKO Gdynia Półmaraton 2025 – zmiany w organizacji ruchu
Co nowego

Premier Pawlak na stoisku PPNT – CeBIT 2010

Ponad 4000 firm. 68 krajów. 100 przedstawicieli świata polityki i delegacji biznesowych. 300 nowych wystawców. 6 innowacyjnych, gdyńskich firm z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Nasze stoisko odwiedził Premier Waldemar Pawlak. 

W dniach od 2 do 6 marca 2010 na wiodącym globalnym forum innowacji - targach CeBIT w Hanowerze - prezentowane są technologie przyszłości i nowoczesne rozwiązania światowych gigantów, młodych firm o dużym potencjale i czarnych koni rynku ICT. Wśród nich już po raz trzeci znalazła się silna reprezentacja Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

Premier Waldemar Pawlak na targach w Honowerze testuje syntezator mowy IVONA„Szanowny Panie Premierze! W imieniu firm PPNT mam zaszczyt powitać Pana na parkowym stoisku CeBIT 2010!" - tymi słowami przywitała oficjalną delegację gości z Polski parkowa IVONA, światowej sławy syntezator mowy stworzony przez firmę IVO Software.

Wizyty polskich delegacji na parkowych stoiskach podczas zagranicznych targów stają się tradycją, a Premier Waldemar Pawlak już po raz kolejny spotkał się z innowacyjnymi firmami z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Minister Gospodarki, znany z zainteresowania technologiami i aktywnie działający na rzecz rozwoju gospodarki opartej na wiedzy, był ogromnie zainteresowany najnowszymi produktami i rozwiązaniami parkowych firm. Premier miał między innymi okazję wypróbować działanie tworzonego przez firmę MpicoSys systemu SWID, który wykorzystuje lokalizację personalną wewnątrz budynków do zadań związanych np. z ich ochroną. Zagadnieniami związanymi m.in. z poprawą bezpieczeństwa ludności zajmują się również inżynierowie z firmy MADKOM. Zaprezentowali oni Premierowi autorski program e-Policja, który już teraz wspomaga pracę pomorskich policjantów.

Duże zainteresowanie delegacji wzbudził także system analizy danych BINOCLE, rozwiązanie informatyczne klasy Business Intelligence (BI) umożliwiające integrowanie danych zgromadzonych w wielu systemach. Produkt ten wdraża jedna z najmłodszych parkowych firm, debiutujący na targach CeBIT laureat konkursu Gdyński Biznesplan, BILANDER. Firma TeleMobile, parkowy „weteran" CeBIT'u, tym razem przedstawiła swoją Inteligentną Automatyczną Strojnicę Filtrów, pionierskie rozwiązanie z dziedziny telekomunikacji. Telekomunikacja to także domena firmy Master Telecom, tworzącej rozwiązania telekomunikacyjne dla operatorów sieci i dostawców usług.

Parkowi przedsiębiorcy już teraz zaprosili Premiera na parkowe stoiska w 2011 roku, nie tylko na targach CeBIT, lecz także na Call Center World w Berlinie, Mobile World Congress w Barcelonie i Internet World w Londynie. Obecność firm z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego na zagranicznych targach możliwa jest dzięki projektowi Let's EXPO!, finansowanemu ze środków Unii Europejskiej oraz Miasta Gdyni.

Gdyńskie firmy z PPNT na targach CeBIT w HanowerzeFlagowa impreza hanowerskich targów jest znakomitą okazją do prezentacji nowych produktów, nawiązywania cennych kontaktów oraz podpatrywania najsilniejszych graczy branży. Nowoczesne rozwiązania ICT coraz częściej stają się narzędziem komunikacji pomiędzy obywatelami i administracją publiczną, dotyczą rosnącej liczby aspektów życia codziennego i pozwalają podejrzeć rzeczywistość czekającą nas w przyszłości. Przykładem takich rozwiązań są produkty firm „made In PPNT":

Bilander
prezentuje swój najnowszy produkt do analizy danych BINOCLE. Jest to innowacyjne rozwiązanie informatyczne klasy Business Intelligence (BI), które umożliwia integrowanie danych zgromadzonych w wielu systemach. Dane są następnie prezentowane na dynamicznych raportach, z wykresami, mapami, wskaźnikami postępów. System BINOCLE daje także możliwość prognozowania przyszłych wartości i monitorowanie ich realizacji. Rozwiązania firmy Bilander wspierają działania zmierzające do poprawy wydajności i rentowności przedsiębiorstw, m.in.: znajdywanie nadmiarowych kosztów, najlepszych sprzedawców, czy optymalnych stanów magazynowych.

IVO Software, producent najlepszego na świecie syntezatora mowy, prezentuje najnowszą usługę IVONA WebReader - nowoczesne narzędzie do tworzenia mówiących stron internetowych. W Polsce rozwiązanie IVONA WebReader, od momentu prezentacji, w ciągu kilku tygodni zdobyło wielką popularność wśród użytkowników Internetu, m.in. dzięki dostępności dla osób słabowidzących, starszych, osób z ADHD i dyslektyków. Po niebywałym sukcesie usługi IVONA WebReader w Polsce (skorzystało z niego już kilkaset tysięcy użytkowników), teraz nadszedł czas na podbój zagranicznych rynków. Poza tym IVO Software zaprezentuje pozostałe produkty IVONA przeznaczone dla odbiorców indywidualnych, biznesowych, producentów rozwiązań telekomunikacyjnych i urządzeń mobilnych.

MADKOM
przedstawia całą gamę innowacyjnych, autorskich systemów do zarządzania dokumentami i informacją w administracji i służbach publicznych. Będą to produkty z grupy DocFlow System, m.in. Elektroniczny Obieg Dokumentów, nagrodzony w konkursie Mercurius Gedanensis 2009, Budżet, który otrzymał medal w konkursie Innowacje 2009, Archiwum Elektroniczne, nagrodzone medalem w konkursie Innowacje 2008, e-Urząd, Cyfrowy Urząd oraz Biuletyn Informacji Publicznej.

Master Telecom
projektuje, wdraża i nadzoruje systemy telekomunikacyjne dla firm, operatorów sieci i dostawców usług. Zespół doświadczonych specjalistów opracowuje innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w telekomunikacji, komunikacji internetowej, e-marketingu, telesprzedaży i edukacji. MASTER TELECOM specjalizuje się w systemach, które polepszają jakość komunikacji międzyludzkiej w sensie technicznym jak i merytorycznym. MASTER TELECOM jest twórcą zintegrowanego oprogramowania QSMASTER CONTACT CENTER SYSTEM, które oprócz funkcji centrali telefonicznej monitoruje, raportuje i optymalizuje jakość, skuteczność oraz wydajność i koszty prowadzonej komunikacji. MASTER TELECOM popularyzuje nowoczesne technologie komunikacyjne IP oraz organizuje szkolenia i kursy dla użytkowników oraz administratorów systemów w ramach projektu TELEAKADEMIA.

MpicoSys - Embedded Pico Systems
to firma działająca w branży IT, która projektuje i tworzy innowacyjne systemy elektroniczne. Do realizacji swoich rozwiązań firma wykorzystuje technologie elastycznych ekranów elektroforetycznych, technologie komunikacji i zasilania bezkontaktowego oraz technologie niskiego poboru mocy. Opracowana przez MpicoSys produkt, Programowy kontroler ekranów elektroforetycznych, uzyskał tytuł Innowacja Roku 2009, a kompetencje biznesowe zostały wyróżnione tytułem Mikroprzedsiębiorca Roku 2009 oraz Firma z Przyszłością. Na targach CeBIT w Hanowerze firma zaprezentuje projekt Swid. Jest to system, który wykorzystuje lokalizację personalną wewnątrz budynków do zadań związanych np. z ich ochroną. Firma pokaże także panele ekranów (elastycznych) elektroforetycznych, wykorzystywane w prowadzonych projektach pochodzące od partnera technologicznego - firmę E-Ink.

TeleMobile Electronics
to firma ukierunkowana na odkrywanie i rozwijanie pionierskich rozwiązań w obszarze telekomunikacji bezprzewodowej, elektroniki i technologii mikrofalowych. Dzięki kreatywności inżynierów TeleMobile opracowane zostały pierwsze w świecie rozwiązania, stanowiące alternatywę w serwisowaniu stacji bazowych telefonii komórkowych takich producentów, jak NOKIA, SIEMENS, ERICSSON. Jednym z najnowszych rozwiązań innowacyjnych jest Inteligentna Automatyczna Strojnica Filtrów (IAFTT - Intelligent Automatic Filter Tuning Tool).

ikona

Najnowsze