Ambasadorzy opowiedzieli uczniom o żeglarstwie, morzu oraz zachęcali do uczestniczenia w zajęciach gdyńskich szkółek żeglarskich. Spotkaniom towarzyszy wystawa zdjęć i sprzętu żeglarskiego. Każdy uczeń uczestniczący w programie otrzymuje informator „Jak w Gdyni zostać żeglarzem?" oraz... kawałek liny, na którym należy zawiązać zgodnie z instrukcją węzeł - kulkę bosmańską. Wśród uczestników, którzy zawiążą prawidłowo ten węzeł i odpowiedzą na pozostałe pytania konkursowe (szczegóły na www.gdynia.pl/nafali) wylosowane będą ufundowane przez YKP Gdynia szkolenie w szkółce żeglarskiej klubu na łodziach Optimist oraz rejsy po zatoce gdańskiej, które przygotowała dla nasz szkoła żeglarstwa Junga.
- Chcemy umożliwić dzieciom spotkania z najlepszymi zawodnikami, olimpijczykami. Mamy nadzieję, że dzięki temu część z nich zdecyduje się na uprawianie żeglarstwa i zapisze się do klubów - mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. polityki rodzinnej, która wraz z Gdyńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji koordynuje projekt.
Celem programu „Gdynia na fali" jest wzmocnienie więzi z morzem i regionem morskim najmłodszych mieszkańców Gdyni, promocja wiedzy o żeglarstwie, morzu oraz o korzyściach wynikających z nadmorskiego charakteru miasta. Ponadto ma on wspierać żeglarstwo sportowe oraz promować sukcesy gdyńskich żeglarzy w Polsce i za granicą.
Program popularyzacji żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży gdyńskich szkól "Gdynia na Fali" został ogłoszony pod koniec sierpnia. Przez ostatnie tygodnie trwały przygotowania do spotkań oraz koordynacja programu w poszczególnych placówkach. Idea żeglarskich spotkań spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych.










![]() | ![]() |
![]() |
fot. Dorota Nelke
Opublikowano: 25.10.2013 00:00
Autor: Michał Kowalski (2011)