Asseco Data Systems (ADS) zostało zbudowane na bazie wiedzy i wieloletniego doświadczenia sześciu polskich firm z Grupy Asseco - ADH-Soft, CK Zeto Łódź, Combidata Poland, Z.U.I Otago, PI Zeto Bydgoszcz oraz Unizeto Technologies. ADS dostarcza produkty i usługi IT, a także rozwiązania infrastruktury teleinformatycznej. Jednym z najważniejszych dla spółki segmentów są przedsiębiorstwa oraz instytucje administracji publicznej i samorządowej na rynku lokalnym, dlatego poza Gdynią posiada oddziały również w 9 innych lokalizacjach. W ofercie ADS są także systemy dedykowane dla klientów na poziomie ogólnopolskim, np. z branży leasingowej i finansowej. Ponadto jest największym polskim centrum, obsługującym podpis elektroniczny. Zakres działania spółki obejmuje zarządzanie dokumentami elektronicznymi oraz usługi drukowania i korespondencji masowej. Jest ona także liderem sektora usług szkoleniowych oraz dostawcą platform do zarządzania kapitałem ludzkim i do e-edukacji. ADS kieruje również nowoczesnymi ośrodkami przetwarzania danych. Jej prezesem jest Andrzej Dopierała, doświadczony menedżer i wiceprezes zarządu w Asseco Poland - spółce stojącej na czele Grupy Asseco. W skali globalnej, Asseco jest 6. co do wielkości graczem na rynku oprogramowania w Europie, który działa w 54 państwach na całym świecie.

Gdynia jest miastem nowoczesnym i atrakcyjnym dla biznesu. Codziennie doświadczamy tego, bo zespoły Asseco Poland pracują tutaj od lat. Cieszę się, że właśnie stąd będziemy rozwijać Asseco Data Systems, naszą najmłodszą spółkę na polskim rynku - powiedział Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland.
W ramach jednej firmy skupiliśmy unikatowe kompetencje ekspertów i specjalistów. Obecnie zatrudniamy prawie 700 osób, z czego w Gdyni - 65. Do wakacji planujemy mieć łącznie ponad 1000 osób we wszystkich 10 lokalizacjach. Czerpanie z tego potencjału pozwoli nam być wiarygodnym partnerem w tworzeniu, rozwijaniu i utrzymaniu systemów informatycznych oraz infrastruktury IT - powiedział Andrzej Dopierała, Prezes Asseco Data Systems S.A. Z takim zatrudnieniem i przychodami na poziomie 400 mln zł możemy śmiało pretendować do miana jednej z czołowych firm IT w Polsce - dodał.
Głównym celem budowy ADS jest stworzenie lepszych możliwości do rozwoju biznesu spółek, które wcześniej działały samodzielnie. Oznacza to pozyskiwanie większych kontraktów oraz dodatkowego kapitału na inwestycje. Spółka skorzysta również z rozpoznawalności oraz ugruntowanej pozycji marki Asseco. Duża skala działania ADS przełoży się także na silniejszą pozycję wewnątrz całej Grupy Asseco. Przewidywana jest bliska współpraca w ramach Grupy w Polsce i za granicą. W ofercie ADS jest już kilka produktów, które zaistniały na rynkach zagranicznych i zależy nam na rozszerzaniu oferty eksportowej w czym pomogą nam spółki z Grupy Asseco, działające poza Polską.
fot. Dorota Patzer
Opublikowano: 26.02.2016 00:00
Autor: Dorota Nelke (11@gdynia.pl)