PKO Gdynia Półmaraton 2025 – zmiany w organizacji ruchu
Co nowego

„Evening Rise” - jutro będzie nowy dzień

Razzle Dazzle Choir // fot. Bruklin photo&stuff

Razzle Dazzle Choir // fot. Bruklin photo&stuff

Gdyński chór „Razzle Dazzle” po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią nagrał nowy utwór ku pokrzepieniu serc. „Evening Rise” to pieśń północnoamerykańskich Indian, która daje nadzieję na to, że wraz z zachodem słońca odejdą problemy i nadejdzie lepsze jutro.
 
Zespół „Razzle Dazzle” Choir, który w listopadzie 2019 zdobył srebrny dyplom w kategorii chórów rozrywkowych, folk i gospel na Ogólnopolskim Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere, postanowił znowu razem zaśpiewać i tym razem wykorzystać do tego nowe technologie. Do nagrania utworu pod tytułem „Evening Rise” zaprosili przyjaciół z trzech kontynentów.
 

 Razzle Dazzle Choir

 
„Razzle Dazzle” to 25-osobowy chór mieszany pod dyrekcją Zuzanny Popiołkiewicz. Nazwa zespołu oznacza wrzawę, zamieszanie, a dodatkowo „dazzle” to olśniewać. Tak jak ich muzyka.

Zespół występuje w miejscach dostępnych dla mieszkańców Trójmiasta, między innymi w gdyńskiej Szkole Muzycznej i Laboratorium Innowacji Społecznych oraz w Oddziale Etnograficznym Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Chór uświetnił między innymi historyczne otwarcie przestrzeni kulturalnej w Gdyńskich Halach Targowych, otwarcie po renowacji Muszli przy pl. Grunwaldzkim i występował podczas festiwalu Open House Gdynia.
 
Od samego początku członkowie grupy realizują autorskie pomysły polegające na słuchaniu ich muzyki z zamkniętymi oczami w budynkach charakterystycznych dla gdyńskiego modernizmu i wokalne warsztaty dla dzieci w centrum sąsiedzkim w Gdyni.
 
Mają w repertuarze blok utworów namibijskich, tych tradycyjnych i współczesnych. Do realizacji koncertów, akcji i projektów inspiruje ich pasja do muzyki chóralnej i chęć jej popularyzacji wśród lokalnej społeczności.
 
Dyrygentka chóru Zuzanna Popiołkiewicz jest absolwentką dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Marcina Tomczaka i prawa na Uniwersytecie Gdańskim.
W 2012 roku jako reprezentantka Polski prowadziła warsztaty muzyki polskiej dla amerykańskiej organizacji Singers of United Lands w 23 Stanach USA, Kanadzie, Kenii, Zimbabwe i Zambii.
Dyrygowała chórami Symphony Chorus of New Orleans w Nowym Orleanie i Nairobi Chamber Choir z Kenii.

  • ikonaOpublikowano: 07.07.2020 10:00
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (magdalena.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 07.07.2020 18:53
  • ikonaZmodyfikował: Magdalena Śliżewska
ikona

Zobacz także

Najnowsze