Aktualności

Otwarte wykłady na Uniwersytecie Morskim

Kobieta z mikrofonem

Po wykładach zaplanowano dyskusję // fot. Pixa bay

O grach pomagających rozwiązywać problemy społeczne, handlu internetowym i miastach gąbkach, które poprawiają jakość życia, będzie można posłuchać podczas wykładów otwartych, na które zaprasza Uniwersytet Morski w Gdyni. Początek już w październiku.


Cykl „Naukowych wieczorów z Uniwersytetem Morskim w Gdyni” składa się z 20 otwartych wykładów popularnonaukowych skierowanych do mieszkańców Trójmiasta i okolic. Każda z prelekcji została przygotowana oraz będzie prezentowana przez doświadczonych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
Tematyka wykładów będzie dotyczyć ważnych zagadnień współczesnego świata, a z uwagi na unikatowy morski charakter Uczelni, szczególny nacisk zostanie położony na tematykę związaną z technologiami morskimi, transportem morskim, ochroną środowiska morskiego, odnawialnymi źródłami energii, w tym morską energetyką wiatrową czy też gospodarką morską – zachęcają organizatorzy.
Wykłady będą odbywały się przez cały rok akademicki 2024/2025  średnio 2 razy w miesiącu, w środy, godz. 18:00-20:00 w auli Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, al. Jana Pawła II 3. Po każdym wykładzie przewidziany jest drobny poczęstunek i dalsza dyskusja z prelegentem.

Inauguracja cyklu odbędzie się dnia 23 października 2024 roku (środa) o godzinie 18:00 w Auli Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu przy Al. Jana Pawła II 3 w Gdyni, w trakcie której wykład inauguracyjny pt. "Koncepcja „miasta-gąbki” jako element poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju" przedstawi Pani dr hab. inż. Aneta Ocieczek, prof. UMG.
 
 
Harmonogram wykładów w 2024 roku

  • 23.10.2024

Aneta Ocieczek
Koncepcja „miasta-gąbki” jako element poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju

  • 06.11.2024

Piotr Milewski
Serious games - gry poważne. Jak projektowanie gier może wspierać biznes, poprawić edukację, promować kulturę lub pomóc rozwiązać problemy społeczne?

  • 20.11.2024

Paweł Kołakowski
Elektromagnes na morzu - alternatywa dla tradycyjnych systemów cumowniczych
  • 04.12.2024

Monika Szyda
Czy handel internetowy jest eko?
  • 18.12.2024
Przemysław Ptak
Nowoczesne źródła światła stosowane we współczesnych systemach oświetleniowych oraz motoryzacyjnych

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Lokalni Rzecznicy Nauki na Uniwersytecie Morskim w Gdyni”, finansowanego ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Gdyni Aleksandra Kosiorek.

  • ikonaOpublikowano: 14.10.2024 14:08
  • ikona

    Autor: Aneta Marczak (aneta.marczak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.10.2024 16:13
  • ikonaZmodyfikował: Magdalena Czernek
ikona