1600 (1200) 2024-11-29 - 2024-12-05

Młodzi programiści rywalizowali w Gdyni

Hackathon, czyli maraton programowania zorganizowany 15 listopada w ZSO nr 8 w Gdyni (ul. Wiczlińska 50a) był dla uczniów sześciu szkół okazją do zaprezentowania swoich umiejętności współpracy ze sztuczną inteligencją. Wzięli w nim udział reprezentanci placówek uczestniczących w realizowanym przez firmę Intel programie AI LAB.


W hackathonie wystartowali reprezentanci ZSO nr 8 w Gdyni, Technikum im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Poniatowej, I LO z OD we Wschowie, VI LO w Białymstoku, SP 23 w Toruniu oraz SP 2 w Niepołomicach. Miał on formę rywalizacji zespołowej, w której należało rozwiązać jeden z pięciu zaproponowanych przez organizatora problemów.
Poszczególne szkoły wystawiły do rywalizacji od 2 do 3 zespołów. Po zakończonej fazie tworzenia projektów uczniowie każdej ze szkół musieli wybrać spośród siebie 1 najlepszy ich zdaniem zespół, który następnie zaprezentował swoje rozwiązanie przed komisją konkursową. Jurorami byli eksperci z firmy Intel, którzy po naradzie wyłonili zwycięzców i wręczyli im nagrody. Tę część wydarzenia poprowadziły wicedyrektorki ZSO nr 8 Joanna Szymańska i Dorota Gorzejewska.
W kategorii szkół ponadpodstawowych najlepszy okazał się zespół z Technikum im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Poniatowej, natomiast wśród szkół podstawowych zwyciężyli reprezentanci SP 23 w Toruniu.
Wydarzenie było również okazją do wręczenia nagród „Pasjonaci” lokalnym nauczycielom, pod których opieką sukcesy odniosło najwięcej laureatów i finalistów olimpiad. Z rąk ministry edukacji Barbary Nowackiej oraz pomorskiego kuratora oświaty Grzegorza Krygera odebrali je:
Aleksandra Szwarc z Liceum Plastycznego w Gdyni,
Katarzyna Szlachcikowska z Zespołu Szkół Katolickich w Gdyni,
Ewa Brzoskowska z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie,
Celina Bujalska z III LO w Gdyni,
Maria Małkowska z III LO w Gdyni,
Małgorzata Meronk z III LO w Gdyni,
Aleksandra Treszczyńska-Przekowiak z III LO w Gdyni,
Natalia Chalimonikuk z III LO w Gdyni,
Agnieszka Olejniczak z III LO w Gdyni,
Ryszard Szubartowski z III LO w Gdyni.
Hackathon to jedno z przedsięwzięć realizowanych w ZSO nr 8 w Gdyni w ramach programu AI LAB. Inicjatywa zakłada również m.in. wyposażenie placówki w pracownię sztucznej inteligencji oraz szkolenia nauczycieli z zakresu wykorzystania AI w pracy z uczniami. Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie gdynia.pl.

ikona