1561 (1261) 2023-12-15 - 2023-12-21

Samorządowy Lider Zarządzania 2023 – Gdynia z wyróżnieniem

Nagroda dla Gdyni za innowacyjność – tym razem w wym konkursie „Transformacja energetyczna – zastosowanie zielonej energii w nowoczesnym mieście. Technologie SMART CITY w zarządzaniu energią” za pierwsze w Polsce policzenie śladu węglowego.

Laureaci tegorocznego konkursu, w którym wzięło udział 14 miast z całej Polski, to miasta Lądek Zdrój, Ostrów Wielkopolski, Konin i Lublin. W kategorii „Miast na prawach powiatu” Gdynia zdobyła wyróżnienie za przedsięwzięcie „Liczenie śladu węglowego Miasta Gdyni – dlaczego, co i jak?”. 1 200 981 tCO2e – to łączny ślad węglowy Gdyni za 2020 rok związany z odpadami, transportem miejskim i zużyciem energii stacjonarnej. Znając te fakty, można go zredukować.

na zdjęciu uśmiechnięci ludzie
Laureaci i finaliści konkursu „Transformacja energetyczna – zastosowanie zielonej energii w nowoczesnym mieście. Technologie SMART CITY w zarządzaniu energią”, na zdj. (4. od lewej) Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji z wyróżnieniem dla Gdyni // fot. Związek Miast Polskich

Wręczenie nagród odbyło się podczas konferencji, na której przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, norwescy oraz niemieccy eksperci i samorządowcy podzielili się najlepszymi praktykami z zakresu transformacji energetycznej.
Organizatorem konferencji jest Związek Miast Polskich i Urząd Miasta Piły. Patronatem objął ją Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

  • ikonaOpublikowano: 14.12.2023 13:22
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (karolina.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.12.2023 13:49
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona