1552 (1252) 2023-10-06 - 2023-10-12

84. rocznica wysiedleń gdynian

Zbliża się 84. rocznica wysiedleń gdynian. Z tej okazji 10 października odbędą się oficjalne uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia.

Główne uroczystości odbędą się 10 października.
Uroczystości upamiętniające te wydarzenie odbędą się również 15 października o godz. 12.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Armii Krajowej 46 mszą świętą w intencji gdynian, którzy zmarli lub zginęli na wysiedleniu i podczas transportu, oraz tych, którzy powrócili do naszego miasta.

Główne uroczystości odbędą się 10 października.
Tego dnia w programie:
  • o godz. 12.00 uczestnicy wydarzenia złożą kwiaty i zapalą znicze przy tablicy pamiątkowej, która znajduje się na fasadzie Dworca PKP Gdynia Główna.
  • o godz. 12.30 obchody przeniosą się przed pomnik Gdynian Wysiedlonych, gdzie okolicznościowe przemówienia wygłoszą samorządowcy, przedstawiciele stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych oraz zaproszeni goście. Na koniec uczestnicy złożą wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalą znicze przed pomnikiem. Uroczystości uświetnią Kompania Reprezentacyjna oraz Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej.

ikona