Radni zdecydowali m.in. o:
– planie adaptacji miasta Gdyni do zmian klimatu do roku 2030;
– przystąpieniu Gminy Miasta Gdynia do Międzynarodowej Sieci Miast Uczących Się UNESCO (UNESCO Global Network of Learning Cities).
Gdynia jest zainteresowana przystąpieniem do Międzynarodowej Sieci Miast Uczących Się UNESCO - UNESCO Global Network of Learning Cities.
Gdynia tworzy środowisko sprzyjające rozwojowi innowacji społecznych. Realizuje wizję miasta, które swoją strategię i działania w różnych sektorach opiera na filozofii „miasta uczącego się” oraz „miasta nastawionego na rozwój mieszkańców”. Miasto uzasadnia swój akces do UNESCO Global Network of Learning Cities wykazując stały rozwój tego procesu i wprowadzane nowe rozwiązania związane z edukacją na różnych poziomach, ale też na włączaniu mieszkańców w procesy decyzyjne, na ich aktywizacji i zachęcaniu do uczenia się przez całe życie (life-long learning).
– wykazie kąpielisk na obszarze morskim przyległym do Gminy Miasta Gdyni w 2019. Wpisane zostały cztery kąpieliska:
– kąpielisko Gdynia Śródmieście – obejmujące 200 m linii brzegowej oraz 80 m w głąb morza o przewidywanej maksymalnej liczbie osób korzystających dziennie z kąpieliska szacowanej na około 1700 osób;
– kąpielisko Gdynia Redłowo – obejmujące 200 m linii brzegowej oraz 35 m w głąb morza o przewidywanej maksymalnej liczbie osób korzystających dziennie z kąpieliska szacowanej na około 900 osób;
– kąpielisko Gdynia Orłowo – obejmujące 100 m linii brzegowej oraz 30 m w głąb morza o przewidywanej maksymalnej liczbie osób korzystających dziennie z kąpieliska szacowanej na około 500 osób;
– kąpielisko Gdynia Babie Doły – obejmujące 100 m linii brzegowej oraz 30 m w głąb morza o przewidywanej maksymalnej liczbie osób korzystających dziennie z kąpieliska szacowanej na około 500 osób.
Kąpieliska będą otwarte od 21 czerwca, a ich zamknięcie nastąpi 31 sierpnia.
– zawarciu porozumienia z Gminą Wiejską Kosakowo dotyczącego współpracy przy prowadzeniu kąpieliska Gdynia Babie Doły,
– ustaleniu uprawnień w ramach przewozów o charakterze użyteczności publicznej,
W celu zapewnienia właściwej organizacji Piłkarskich Mistrzostw Świata FIFA U-20, radni zadecydowali o przyznaniu uprawnień osobom posiadającym bilety na mecze piłkarskie do przejazdów komunikacją miejską w ramach przewozów o charakterze użyteczności publicznej na obszarze działania ZKM w Gdyni, na podstawie okazanego biletu na mecze organizowane w Gdyni oraz na rzecz akredytowanych przedstawicieli FIFA na podstawie okazanej akredytacji FIFA U-20 w terminie od 16.05 do 16.06.
– przyjęciu aktualizacji „Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz w Miastach i Gminach Objętych Porozumieniami Komunalnymi na lata 2016-2025”.
Głównym celem planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego (planu transportowego) jest zaplanowanie na lata 2016-2025 usług przewozowych w przewozach o charakterze użyteczności publicznej, realizowanych na obszarze miasta Gdyni i gmin, które zawarły z Gdynią porozumienia komunalne w sprawie organizacji transportu publicznego.
– desygnowaniu radnych miasta do Rady ds. Budżetu Obywatelskiego: Lechosława Dzierżaka, Sebastiana Jędrzejewskiego, Marka Dudzińskiego i Marioli Śrubarczyk-Cichowskiej.
Podczas sesji Rady Miasta swoje sprawozdania z działaności przedstawiła Młodzieżowa Rada Miasta Gdyni VI kadencji. oraz Komisja Planowania Przestrzennego i Strategii.
Pełna lista tematów i projekty uchwał znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.
Opublikowano: 09.05.2019 15:26
Autor: Karolina Szypelt (karolina.szypelt@gdynia.pl)