Wydawcą publikacji jest Urząd Miasta Gdyni, a autorką scenariusza i tekstów oraz redaktorem tego przekrojowego opracowania Joanna Grajter – pełniąca w owych latach funkcję rzecznika prasowego gdyńskiego samorządu.
Jedną z form zbierania materiałów do publikacji są ankiety, skierowane do dwóch grup gdynian:
– tych, którzy w 1990 r. byli 25-latkami – młodymi lecz już dojrzałymi ludźmi, którzy znali realia poprzedniego systemu i z dzisiejszej perspektywy mogą ocenić zmiany,
– tych, którzy urodzili się w 1990 r – już w wolnej Polsce, a których zdanie o jakości życia i perspektywy rozwojowe młodego pokolenia w Gdyni zarządzanej przez samorząd jest bardzo istotne.
Zachęcamy do rozmów z ankieterami, bo dzięki nim powstanie raport – portret Gdyni i zmian jakie zachodziły w mieście, widzianych oczami mieszkańców. Dane osobowe respondentów (imię, nazwisko, adres i rok urodzenia) udostępnione zostaną wyłącznie do celów tego badania sondażowego i są prawnie chronione.
Autorka, przygotowując opracowanie, korzysta także z materiałów źródłowych, dostępnych w Urzędzie Miasta, jednostkach gminy i instytucjach oraz firmach gdyńskich, danych statystycznych, archiwalnych publikacji prasowych, relazji współtwórców i świadków przemian, a także refleksji teoretycznych znawców przedmiotu.
Kontakt: p.baldys@amw.gdynia.pl.
Opublikowano: 13.04.2017 15:46
Autor: Karolina Szypelt (karolina.szypelt@gdynia.pl)