PKO Gdynia Półmaraton 2025 – zmiany w organizacji ruchu
Miejsca dla dzieci

Gdzie spędzić czas z dzieckiem?

Centrum Nauki ExperymentCentrum Nauki Experyment
Al. Zwycięstwa 96/98

Centrum Nauki EXPERYMENT jest niecodzienną pracownią doświadczalną dla małych i dużych odkrywców – amatorów, w którym w sposób namacalny mogą oni na własną rękę przeprowadzić eksperymenty poznając prawa fizyki i przyrody. Interaktywna wystawa łączy naukę i zabawę w atrakcyjną formę spędzania czasu. Experyment to kilkadziesiąt stanowisk zebranych w pięć grup tematycznych: Człowiek, Środowisko, Dźwięki, Fizyka i Optyka. Proste w użyciu i bezpieczne stanowiska objaśniają zjawiska występujące w otaczającym świecie. Każde z urządzeń jest udostępnione dla zwiedzających: można - a nawet trzeba - go dotknąć, wypróbować jego działanie, przeprowadzić eksperyment.




Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni
ul. Biskupa Dominika 17

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do 22 bibliotek publicznych na terenie Gdyni.



Młodzieżowy Dom Kultury
ul. Grabowo 2

Młodzieżowy Dom Kultury / fot. Dorota NelkeMłodzieżowy Dom Kultury jest placówką zajęć pozaszkolnych, działającą od 1951 r. Umożliwia dzieciom i młodzieży w wieku 4 - 18 lat ciekawe i pożyteczne spędzanie wolnego czasu, realizowanie artystycznych i sportowych pasji, a jednocześnie zabawę pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli.

W Młodzieżowym Domu Kultury znajduje się „Klub Małolata", który spełnia rolę punktu przedszkolnego z całym niezbędnym zapleczem do realizacji autorskiego programu nauczania fizyki i matematyki - „Liczące szkraby" oraz wychowania i zabawy.


Do MDK należy lodowisko. Lodowisko przy Młodzieżowym Domu Kultury to jedyna taka propozycja w Gdyni. Sztuczne lodowisko przy ul. Bema 33 zajmuje powierzchnię 20x30 metrów, zapewnia wspaniałą zimową zabawę dla dzieci, młodzieży i dorosłych.



Muzeum Miasta Gdyni
ul. Zawiszy Czarnego 1

Zbiory Muzeum liczą przeszło 56 tys. eksponatów w tym: malarstwo, grafikę, rzeźby, tkaninę, medale, mapy i plany, fotografie i pocztówki, odzież, meble, przedmioty kultury materialnej. Biblioteka Muzeum posiada ponad 9 tys. woluminów.

Dział Naukowo-Edukacyjny Muzeum Miasta Gdyni organizuje warsztaty dla dzieci.


******




Akwarium Gdyńskie
Al. Jana Pawła II 1

Sala Dydaktyczna w Akwarium GdyńskimAkwarium Gdyńskie to niezwykłe miejsce w centrum miasta. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Ciekawe ekspozycje pozwalają obserwować, dotknąć i uczyć się o życiu w morzach i oceanach
 
Dla ciekawych biologii morza, a przede wszystkim dla młodych odkrywców, Akwarium ma rozbudowaną i prężnie działającą sekcję edukacji. Na zajęciach można zdobyć wiedzę poprzez doświadczenia i niekonwencjonalne lekcje prowadzone przez specjalistów z dziedziny oceanografii, biologii i ochrony środowiska. Niezwykłe usytuowanie i duża przestrzeń wewnętrzna budynku umożliwia organizację wystaw w galerii, a także imprez dla najmłodszych, np. Mikołajki czy ferie.

Dar Pomorza
ul. Aleja Jana Pawła II

W roku 1929 statek został zakupiony z datków społecznych przez Pomorski Komitet Floty Narodowej za sumę 7000 funtów szterlingów. Miał zastąpić wysłużony już bark szkolny "Lwów". Fregata otrzymała wówczas kolejną nazwę "Dar Pomorza", dla upamiętnienia ofiarności pomorskiego społeczeństwa. W czerwcu 1930 r. po raz pierwszy stanęła na gdyńskiej redzie, a 13 lipca biskup St. Okoniewski poświęcił statek i jego banderę.

Fregata została przekazana Państwowej Szkole Morskiej w Gdyni i stała się odtąd drugą (po "Lwowie") "kolebką polskich nawigatorów".

W ciągu 51 lat służby dla Polskiej Marynarki Handlowej "Dar Pomorza" odbył 102 rejsy szkolne, przebywając pół miliona mil morskich. Na jego pokładzie przeszkolono 13 384 słuchaczy Szkoły Morskiej.

4 sierpnia 1982 r. formalnie wycofano "Dar Pomorza" ze służby - w tym samym czasie podniesiono banderę na jego następcy, "Darze Młodzieży", zaprojektowanym i zbudowanym w Gdańsku.

16 listopada 1982 r. "Dar Pomorza" został przekazany Centralnemu Muzeum Morskiemu.

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji
ul. Żwirowa 2c

Ekspozycja Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji została udostępniona zwiedzającym w 2007 r., jednak z uwagi na lokalizację obiektu poza  centrum miasta wielu jego mieszkańców oraz gości i turystów nie miało okazji dotychczas jej zobaczyć. Ekspozycja składa się z kolekcji Witolda Ciążkowskiego. Wizyta w muzeum to podróż w czasie do początków automobilizmu. Przekraczając próg hali ekspozycyjnej zwiedzający przenoszą się na urokliwą, brukowaną uliczkę miejską z lat 20. XX wieku. W takiej scenerii podziwiać można kolekcję odrestaurowanych zabytkowych samochodów i motocykli.


Muzeum Marynarki Wojennej
ul. Skwer Kościuszki 12

Muzeum powstało 28 czerwca 1953 r. Gromadzi eksponaty związane z Marynarką Wojenną Rzeczypospolitej Polskiej. Muzeum posiada około 20000 eksponatów, w tym największą w Polsce kolekcję modeli okrętów, bander, proporców, napisów burtowych, dzwonów okrętowych, mundurów marynarskich, a także broni białej, palnej, uzbrojenia morskiego i innych urządzeń okrętowych. Posiada bogate zbiory około 700 unikalnych relacji i wspomnień personelu Marynarki Wojennej RP na przestrzeni 85 lat jej istnienia, około 500 teczek różnych materiałów historycznych poświęconych Marynarce Wojennej RP, to także 110 tzw. kolekcji osobistych oficerów i marynarzy. Muzeum posiada prawie 16000 zdjęć historycznych i współczesnych dotyczących życia Marynarki Wojennej RP i jej personelu.

Hitem wystawienniczym Muzeum jest wystawa pt. "W świecie dawnych żaglowców", która od 1996 r. wędruje po polskich muzeach, ciesząc się niesłabnącym, ogromnym zainteresowaniem.

ORP 'Błyskawica'
Al. Zjednoczenia

Niszczyciel „Błyskawica” jest bezcenną pamiątką narodową, jedynym ocalałym okrętem zbudowanym przed II wojną światową. 28 czerwca 1987r. w półwiecze służby pod biało-czerwoną banderą został uhonorowany najwyższym odznaczeniem bojowym Krzyżem Złotym Orderu Virtuti Militari. ORP „Błyskawica” zbudowany został w latach 1935-1937 w angielskiej stoczni „John Samuel White” w Cowes. Do pierwotnego projektu strona polska wniosła szereg nowatorskich ulepszeń. Znaczna część wyposażenia pochodziła z dostaw krajowych. Pierwsze podniesienie bandery nastąpiło 25 listopada 1937 r. Matką chrzestną była żona ambasadora RP w Londynie Cecylia Raczyńska.

Bajkowo
ul. Grabowo 5b

Centrum zabaw dla dzieci "Bajkowo" oferuje zjeżdżalnie, baseny z piłkami, dmuchany zamek i pojazdy. Dla rodziców kawiarenka. Organizuje również przyjęcia urodzinowe dla dzieci w wieku 2-11 lat i nastolatków. W czasie wakacji zaprasza na półkolonie.


Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy EduFun
ul. 10 Lutego 21/2

Centrum EduFun specjalizuje się w zarażaniu dzieci ciekawością świata. Dzieci eksperymentując poznają tajniki otaczającego ich świata. Poprzez zabawę uczą się fizyki, chemii, biologii geografii, matematyki a nawet programowania czyli robotyki!
W Centrum EduFun dzieci biorąc udział w warsztatach naukowych sprawdzają między innymi czym jest elektryczność i dlaczego jest taka przydatna. Mogą też poeksperymentować w trakcie pokazów naukowych, między innymi sprawdzając jak działa ciekły azot oraz jak wystrzelić rakietę w kosmos.

Centrum EduFun powstało z myślą o dzieciach, które pragną doświadczać i odkrywać otaczający nas świat. Pod patronatem Politechniki Gdańskiej prowadzimy zajęcia w przedszkolach, szkołach, domach dziecka , ośrodkach kultury oraz w centrum w Gdyni. Każde zajęcia dostosowujemy do wieku dzieci, zamieniając ich w małych naukowców zdobywających świat.

Centrum Muzyczne Virtuo
ul. I Armii Wojska Polskiego 20

Centrum Muzyczne VIRTUO zaprasza dzieci od 5 roku życia na naukę gry na instrumentach i lekcje śpiewu. Centrum oferuje również zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych od 18 miesiąca życia. Są to zajęcia ruchowe prowadzone przy dźwiękach muzyki klasycznej. Dzieci odkrywają swoje indywidualne umiejętności poprzez ruch, zabawę, muzykę, śpiew czy klaskanie. Stopniowo poznają świat dźwięków i rytmów, rozwijają się przez spontaniczne wyrażanie swoich uczuć, a także kontakt z innymi maluchami. Zajęcia prowadzone są w małych, kilkuosobowych grupach.

Centrum Tańca Szczepan
ul. Lelewela 17

Centrum Tańca Szczepan propaguje taniec wśród najmłodszych dzieci jako aktywną metodę spędzania wolnego czasu oraz masową popularyzację wszystkich form, tanecznych. Zajęcia dla dzieci prowadzone są w macierzystych szkołach dzieci, przed lub po zajęciach programowych, od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem przerw (dni wolnych od zajęć dydaktyczno – wychowawczych: ferii, przerw świątecznych, rekolekcji).



Centrum zabaw i rozwoju Nibylandia
ul. Rozewska 1

Nowo otwarta sala zabaw "NIBYLANDIA" serdecznie zaprasza wszystkie dzieci od 1-12 lat na wspaniałą zabawę. Centrum zabaw oferuje dzieciom bezpieczną i pełną atrakcji zabawę na dwupoziomowej konstrukcji z torem przeszkód,  suchym basenem z piłeczkami, dwoma zjeżdżalniami, zębami rekina, wietnamską kładką itp. Ideą Sali Zabaw jest zapewnienie dzieciom możliwości wszechstronnego rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań. Ważne jest również, aby każda wizyta była dla dziecka nowym i ciekawym przeżyciem. Powierzchnia sali zabaw „Nibylandia” to 217 m2, to dużo miejsca na figle i dziecięce szaleństwa. „Nibylandia” to wymarzone miejsce do spędzania wolnego czasu dla całej rodziny oraz grup przedszkolnych i szkół podstawowych ( dzieci do 12 roku życia).

Rodzice oprócz zabawy z dzieckiem mogą miło spędzić czas korzystając z usług  mini kawiarenki i odpocząć z daleka obserwując zabawę dzieci, słuchając muzyki, bądź czytając prasę.


eduROBOT.pl
ul. Świętojańska 73, I p. lok. 1

eduROBOT.PL - ROBOTYKA dla dzieci i młodzieży. Miejsce odkrywania talentów dziecka. Placówka prowadzi zajęcia z robotyki dla dzieci i młodzieży: Wakacje z robotami, Ferie zimowe z robotami, Angielski z robotami oraz całoroczne warsztaty: Mały Konstruktor, Liga Robotyki i Angielski z robotami. Organizuje też imprezy urodzinowe.



EleFun Sala Zabaw
ul. Wiejska 1

"EleFun" to całoroczny plac zabaw, stworzony by dawać dzieciom frajdę. Każdy maluch znajdzie tutaj coś dla siebie, pośród licznych atrakcji m. in. tor przeszkód, labirynt, baseny z kulkami trampolina zjeżdżalnie ścianka wspinaczkowa, krzywe zwierciadła.
"EleFun" to doskonałe miejsce na niezapomniane urodzinki w jednej z dwóch sal do wyboru. "EleFun" to Akademia Malucha BabyFun gdzie odbywają się zajęcia edukacyjno-adaptacyjne dla najmłodszych dzieci. W kawiarence opiekunowie mogą spotkać się ze znajomymi, napić dobrej kawy czy skorzystać z bezprzewodowego Internetu.    


Fun Park
ul. Jerzego Waszyngtona 21

Fun Park oferuje całoroczna Salę Zabaw dla dzieci w Gdyni! Organizuje również urodziny, imprezy tematyczne oraz zajęcia dla dzieci w wieku 1 - 6 lat.


Galeria Malucha
ul. Traugutta 2

Kawiarnia - dla dorosłych relaks i odpoczynek przy pysznej kawie (również dla mam karmiących) i ciastku, a dla maluchów niczym nieskrepowana zabawa; a także dostęp do Internetu. Kącik opieki nad maluchem - tutaj rodzic może zostawić swoją pociechę pod opieką.

Warsztaty edukacyjne - dla dzieci i rodziców, m.in  nauka języka dla maluchów; kursy masażu dla niemowląt (masaż Shantala),

Akademia przyszłej mamy, mamy karmiące -  każda mama w komfortowych warunkach może spokojnie nakarmić swoje maleństwo.


Kolibki Adventure Park
ul. Bernadowska 1

Największy Park Przygody w Polsce zlokalizowany w Gdyni na terenach dawnego motocrossu na granicy Gdyni i Sopotu. Niesamowite miejsce dla aktywnych ludzi -  mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.


MAKARAKA Studio Dziecięcej Aktywności
ul. Oliwkowa 29

Twórcze i kolorowe miejsce zabaw i edukacji dla dzieci, gdzie maluchy od kilku miesięcy do 8 lat mogą rozwijać i zdobywać nowe umiejętności poprzez wesołą zabawę. Makaraka zaprasza na zajęcia: muzyczno-ruchowe, stymulujące, ogólnorozwojowe, warsztaty plastyczne, teatralne, origami, zajęcia psychoedukacyjne z pieskiem. Makaraka to również przestrzeń dla dorosłych czerpiących frajdę z rodzicielstwa, pragnących poszerzyć swoje horyzonty poprzez uczestnictwo w rozmaitych warsztatach lub po prostu odetchnąć pijąc aromatyczna kawę lub czytając książkę.


Pokaż Miejsca dla dzieci na większej mapie



Place zabaw i obiekty sportowo-rekreacyjne:

Plaża
(plaża Śródmieście)

Otwarcie placu zabaw na plaży Śródmieście, fot. Paulina FilipowiczLokomotywa z wagonikiem, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, huśtawki małe i duże, karuzela, piramida z lin - te i inne atrakcyjne urządzenia czekają na najmłodszych. Urządzenia są pod każdym względem atrakcyjne - kolorowe i różnorodne, ale przede wszystkim - bezpieczne, co gwarantują odpowiednie certyfikaty. Zabawki zostały tak dobrane, by stymulować rozwój zdolności ruchowych i motorycznych dzieci.

Całkiem malutkie dzieci mają do dyspozycji dwie piaskownice oraz cztery huśtawki na sprężynach - kogucika, pieska, samochód i rybki.

Plac zabaw przystosowany jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych!


Otwarcie placu zabaw na plaży Śródmieście, fot. Dorota Nelke  Otwarcie placu zabaw na plaży Śródmieście, fot. Paulina Filipowicz Otwarcie placu zabaw na plaży Śródmieście, fot. Paulina Filipowicz Otwarcie placu zabaw na plaży Śródmieście, fot. Paulina Filipowicz

 
Park Rady Europy

Park Kamienna Góra - taras środkowy i taras dolny

Bulwar Nadmorski (na końcu bulwaru u podnóża Kępy Redłowskiej)

Plac zabaw przy ul. Wachowiaka (na wysokości budynku nr 6)                   

Plac zabaw przy ul. Hallera (przy skrzyżowaniu z ul. Kasztelańską)

Plac zabaw przy ul. Bp. Dominika (na wysokości budynku nr 3-11)            

Plac zabaw przy Al. Zwycięstwa (zieleniec przy skrzyżowaniu z ul. Hallera)

Plac zabaw ul. Cylkowskiego  (przy skrzyżowaniu z ul. Powstania Wielkopolskiego)                

Plac zabaw ul. Boh. Star. Warszawskiej (na wysokości budynku nr 23)

Plac zabaw przy Pl. Górnośląskim                     

Plac zabaw w Parku Marysieńki (przy molo w Orłowie)

Plac zabaw przy ul. Wrocławskiej (przy Zespole Szkół nr 6)

Park Kolibki

Plac zabaw przy ul. Szafranowej (na wysokości budynku nr 33)

Plac zabaw przy ul. Gorczycowej (na wysokości budynku nr 12)            

Plac zabaw przy ul. Zapolskiej (przy Szkole Podstawowej nr 42)

Plac zabaw przy ul. Druskiennickiej (na wysokości budynku nr 25)

Plac zabaw przy ul. Wieluńskiej (na wysokości budynku nr 86A)

Plac zabaw przy ul. Radosnej (na wysokości budynku nr 6)

Plac zabaw przy ul. Śląskiej (na wysokości budynku nr 72)

Plac zabaw przy ul. Wolności (przy skrzyżowaniu ulic Wolności i Podlaskiej)
 
Plac zabaw przy ul. Strażackiej (na wysokości budynku nr 13)

Plac zabaw przy ul. Narcyzowej (na wysokości budynku 3A)

Plac zabaw przy ul. Nauczycielskiej (na wysokości budynku nr 2A)

Plac zabaw przy ul. Stawnej (na wysokości budynku nr 1)
  
Plac zabaw przy ul. Amona (na wysokości budynku szeregowego 40a-l)

Plac zabaw przy ul. Bławatnej (na wysokości budynku nr 11)

Plac zabaw przy ul. Gulgowskiego (na wysokości budynku nr 14)

Place zabaw w Parku Kilońskim (pomiędzy ulicami: Morską, Chylońską i Wiejską)

Plac zabaw przy ul. Morskiej (na wysokości budynku nr 175)

Plac zabaw przy ul. Okrzei (na wysokości budynku nr 11-17)

Plac zabaw przy Stawku na Obłużu (na rogu ulic Kwiatkowskiego i Płk. Dąbka)

Plac zabaw przy ul. Piekarskiej (na wysokości budynku nr 2)

Plac zabaw przy ul. Metalowej ( na wysokości budynku nr 27a)

Plac zabaw przy ul. Zielonej (na wysokości budynku nr 32)

Plac zabaw przy ul. Dedala (na wysokości budynku nr 8)

Obiekt przy ul. Steyera (na wysokości budynku nr 5)

Plac zabaw przy ul. Miłej (na wysokości budynku nr 5)

Plac zabaw przy ul. Wójta Radtkego (na wysokości budynku nr 23)

Plac zabaw przy ul. Okrężnej (na wysokości budynku nr 56)

Plac zabaw przy ul. Romanowskiego (na wysokości budynku nr 10)

Redłowska Ścieżka Zdrowia przy ul. Kopernika
(na wysokości budynku nr 118)

Plac zabaw przy ul. Legionów (na wysokości budynku nr 8)

Plac zabaw przy ul. Pogodnej (na wysokości budynku nr 2)

Plac zabaw przy ul. Złotej (na wysokości budynku nr 53)

Plac zabaw przy ul. Racławickiej (na wysokości budynku nr 10)

Obiekt przy ul. Zielonej (na rogu ulic Zielonej i Płk. Dąbka)

  • ikonaOpublikowano: 25.04.2012 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona