Jak pracuje Urząd Miasta Gdyni i miejskie jednostki w majowy weekend? Sprawdź komunikat dla mieszkańców
Co nowego

Święto ulicy Chylońskiej

Wprawdzie generał Haller w 1920 roku przejechał ulicą Chylońską na zaślubiny Polski z morzem zimą, ale od 2009 ten historyczny moment jest świętowany przez mieszkańców Chyloni w czerwcowe popołudnie. Nawiązując do tamtej chwili, w sobotę 13 czerwca 2015 r. zorganizowano kolorową paradę i festyn.


Parada wyruszyła z Zespołu Szkół nr 9 w Cisowej, a zakończyła się w Parku Kilońskim, gdzie na uczestników czekał szereg atrakcji: koncert orkiestry dętej, występy zespołów muzycznych, wesołe miasteczko, konkursy i zabawy z nagrodami.

Chylońska oprócz tej tradycji, ma na swoim koncie kilka innych, nie mniej znaczących dla miasta atrakcji. W okolicy znajduje się klasycystyczna willa z 1931 roku, modernistyczny budynek poczty z 1935 roku, zabytkowy kościół Św. Mikołaja z połowy XIV wieku. Jest też szkoła nr 10, której stary budynek został wybudowany w XIX wieku.

  • ikonaOpublikowano: 15.06.2015 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona

Najnowsze