PKO Gdynia Półmaraton 2025 – zmiany w organizacji ruchu
Co nowego

Niezwykłe niedziele w ogrodzie w Marszewie

Czas wakacji sprzyja spędzaniu czasu na łonie natury. W Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo można nie tylko odpocząć i cieszyć się bliskością przyrody, ale też połączyć przyjemne z pożytecznym. W każdą niedzielę, aż do końca września możliwe jest zwiedzanie ogrodu oraz wzięcie udziału w warsztatach i prelekcjach prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin.

W Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w każdą niedzielę do końca września, w godzinach 10.00-16.00, można zwiedzać ogród, podziwiać piękno natury, ale także dowiedzieć się o niej wielu fascynujących rzeczy. Warsztaty oraz prelekcje są prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin takich jak m.in. leśnictwo, botanika, ornitologia, puszczaństwo, snycerstwo czy rymarstwo.

Zajęcia zwykle odbywają się w dwóch turach, o godz. 11.00 i 13.00. W niektórych warsztatach liczba osób mogących wziąć udział jest ograniczona. Wtedy obowiązują zapisy.
Dodatkową atrakcją jest udział w ognisku.
Wstęp (wraz z ogniskiem) bezpłatny!

Najbliższe spotkania:  

2 lipca   
Zbigniew Klawikowski – „Niesamowite przypadki Straży Leśnej”.

9 lipca   
dr. Emilia Krawczyk – „Chronione rośliny vs. człowiek”, czyli opowieść o tym, gdzie można znaleźć chronione gatunki roślin oraz o sile ich przetrwania zarówno w siedliskach naturalnych, jak i tych ekstremalnych, przekształconych przez ingerencję człowieka. Dla chętnych nauka rozpoznawania krajowych gatunków storczyków.

16 lipca 
dr. Joanna Bloch-Orłowska – „Zróżnicowanie roślin i ich przystosowania do różnych warunków życia”, czyli o tym, po co roślinom różnego typu kwiaty, liście, kolce, wąsy i skrzydełka. Botaniczne prezentacje, samodzielne obserwacje, proste eksperymenty oraz zadania dla dużych i małych.

23 lipca
Ewelina Sobańska – „Ptasie Radio”. Rozpoznawanie głosów ptaków – warsztaty,
Arkadiusz Gutowski „I co ja robię tu?..., czyli po co nam leśnik w lesie?”. Prelekcja i dyskusja o tym, dlaczego wycinamy zdrowe drzewa.

30 lipca
Adam Gełdon „Warsztaty kaletnicze”.
Warsztaty o 11.00 i 13.00, do 12 osób + widzowie. Wiek od szkoły podstawowej wzwyż. Obowiązują zapisy.

6 sierpnia
Ewelina Sobańska – „Ptasie Radio”. Rozpoznawanie głosów ptaków – warsztaty,
Arkadiusz Gutowski „I co ja robię tu?..., czyli po co nam leśnik w lesie?”. Prelekcja i dyskusja o tym, dlaczego wycinamy zdrowe drzewa.

13 sierpnia
Waldemar Hinc – „Sekretne życie pszczół”.

20 sierpnia
Wiktor Naturski – "Wyścigi kul drewnianych i gra Kontynenty" – warsztaty edukacyjne w duchu zrownoważonego rozwoju.

27 sierpnia
Konrad Bidziński – „Kto nocą lata i owady wymiata, czyli słów kilka o nietoperzach, zwłaszcza krajowych”.

3 września
Jarosław Wrosz – „Buschcraft / Puszczaństwo”. Obozowanie, rozniecanie ognia, bezpieczeństwo pracy z nożem i siekierką, leśne rzemiosło, ekwipunek wędrowca, dzika kuchnia, nawigacja w dziczy. Etyka leśnego wędrowca.

10 września
Wiktoria Burdon – „Leśne dźwięki”.

17 września 
prof. dr hab. Martin Kukwa – „ Znane i mniej znane sposoby wykorzystania grzybów”.

24 września
Jarosław Wrosz – „Buschcraft / Puszczaństwo”.

Więcej informacji na http://www.marszewo.edu.pl.
fot. www.facebook.com/Marszewo

ikona

Najnowsze