Jak pracuje Urząd Miasta Gdyni i miejskie jednostki w majowy weekend? Sprawdź komunikat dla mieszkańców
Co nowego

Nie bój się dysleksji, są na nią sposoby

Dysleksję ma 10–15 proc. polskich uczniów; nasiloną 3–4 procent. Cztery razy częściej dyslektykami są chłopcy niż dziewczynki.

Dysleksję ma 10–15 proc. polskich uczniów; nasiloną 3–4 procent. Cztery razy częściej dyslektykami są chłopcy niż dziewczynki.

Z dysleksją można i należy walczyć - to temat przewodni konferencji „Czytamy Razem”, która odbędzie się już jutro o godzinie 15.00 w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym.

Od 15 lat na terenie kraju w wielu szkołach realizowany jest program oparty na indywidualnej pracy wolontariuszy z dziećmi zagrożonymi dysleksją. W Gdyni w projekt realizowany przez Fundację Fly zaangażowanych jest ponad 20 szkół. Objęte są nim dzieci klas 1- 3 oraz 4-6.

- Temat dysleksji dzisiaj jest już dobrze znany, ale to dzięki temu, że Polskie Towarzystwo Dysleksji od wielu lat prowadzi działalność edukacyjną w tym zakresie. Wiemy już, że te problemy, specyficzne problemy w uczeniu się mogą wynikać właśnie z dysleksji, z którą można i należy walczyć. Problem dysleksji miały też znane osoby jak np. Albert Einstein, Thomas Edison, Whoopi Goldberg czy Christian Andersen – mówi Radosław Daruk z Fundacji Fly.

Konferencja dla wolontariuszy, nauczycieli i rodziców, którzy są zainteresowani problemem dysleksji, odbędzie się 13 kwietnia w Sali Morskiej PPNT. Podczas spotkania odbędą się wykłady, m.in. Ireny Koźmińskiej, prezes Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Dostępny będzie również podręcznik „Czytamy razem”, w którym zawarte są wskazówki do pracy z dziećmi. Szkoły zainteresowane dołączeniem do programu mogą się zgłaszać do Fundacji Fly.

  • ikonaOpublikowano: 12.04.2018 14:20
  • ikona

    Autor: Arleta _Bolda-Górna (a.bolda-gorna@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 12.04.2018 14:20
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze