Nadal trwają intensywne prace, których celem jest poprawa jakości wody w Śródmieściu Gdyni. Będą one prowadzone do czasu uzyskania potwierdzonej badaniami trwałej jakości wody. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

1 lipca rusza Open'er Festival

Można go nie lubić, marudzić, że "to już nie to, co kiedyś", ale zaprzeczyć, że Open'er jest królem trójmiejskich festiwali nie można. Ba, to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w tej części Europy i wydarzenie, pod które wielu planuje swoje wakacyjne wojaże. W 2015 roku Open'er Festival odbędzie się od 1 do 4 lipca w Gdyni. Zagrają m.in. Prodigy, Faithless, Die Antwoord, Chet Faker, Alt-J, Kasabian, Modest Mouse, St. Vincent, Swans, The Libertines czy Thurston Moore. Nie zabraknie również masy dodatkowych atrakcji, takich jak spektakle teatralne, strefa modowa czy instalacje artystyczne na terenie festiwalowym.


Open'er Festival 2015Ogłoszeni artyści:
Kasabian
Mumford and Sons
Drake
Alt-J
A$AP Rocky
Agyness B. Marry
Chet Faker
Curly Heads
D'Angelo and the Vanguard
Die Antwoord
Disclosure
Django Django
Domowe Melodie
Eagles of Death Metal
Enter Shikari
Faithless 2.0
Father John Misty
Fisz Emade Tworzywo
Flume
HV/NOON
Hozier
Jonny Greenwood & LCO
Jose Gonzalez
Julia Marcell
Kaytranada
Kodaline
Lao Che
Major Lazer
Małe Miasta
Marmozets
Milky Wishlake
Modest Mouse
Natalia Przybysz
Nervy
Of Monsters and Men
Refused
Rysy
Skubas
St. Vincent
Swans
The Dumplings
The Prodigy
Thurston Moore
Tom Odell
W.E.N.A. x E.A.B.S.
Years & Years


Onet pokaże ponad 30 koncertów z Open'er Festival 2015
W serwisie Onet.tv będzie transmitowanych na żywo ponad 30 koncertów z tegorocznego festiwalu Open'er. Po raz pierwszy festiwal będzie tak szeroko pokazywany w internecie.
 

Onet.tv będzie pokazywał wybrane koncerty przez cały czas trwania tegorocznego Open'era - od środowego popołudnia do nocy z soboty na niedzielę. Transmitowane na żywo będą występy zarówno polskich, jak i zagranicznych muzyków.


Lista transmisji:
 

Środa, 1 lipca 2015
15.45 - Milky Wishlake
16.30 - Kodaline
19.00 - Natalia Przybysz
20.00 - Modest Mouse
20.45 - Chet Faker
22.30 - Father John Misty
23.30 - Alabama Shakes
00.30 - Alt-J


Czwartek, 2 lipca 2015
15.30 - Oxford Drama
16.30 - Marmozets
17.30 - Małe Miasta
18.00 - Tom Odell
18.45 - Fisz Emade Tworzywo
19.30 - Rysy
19.45 - Enter Shikari
21.15 - Fismoll
23.30 - Refused
01.00 - Curly Heads
01.30 - Of Montreal


Piątek, 3 lipca 2015
15.45 - Agyness B. Marry
17.15 - Iza Lach
17.45 - Taco Hemingway
19.00 - José González
19.45 - Of Monsters and Men
21.00 - Jonny Greenwood & London Contemporary Orchestra
22.00 - Mumford & Sons
22.30 - Swans
00.00 - D'Angelo & The Vanguard
01.30 - The Dumplings
01.30 - Nervy


Sobota, 4 lipca 2015
16.30 - Skubas
17.00 - Elliphant
18.00 - Lao Che
19.45 - Hozier
22.00 - Kasabian
23.00 - St. Vincent
00.30 - Oly

Fashion Stage

Od 2009 roku, jak na każdej scenie Open'era, na Fashion Stage pojawiają się prawdziwe gwiazdy! Nie są to jednak osobowości ze świata muzyki, ale mody. W tym roku na wybiegu Fashion Stage pojawią się kreacje dziewięciorga projektantów. To zarówno studenci i finaliści modowych programów, jak Patryk Wojciechowski, jak i weterani branży, jak marka P-iFashion ze swoim dyrektorem kreatywnym Arkadiusem. Pasjonaci mody - to wydarzenie dla Was! Partnerami strefy są miesięcznik Glamour i Showroom.

Patryk Wojciechowski

Finalista drugiej edycji Project Runway. Od trzech lat studiuje w Łodzi w pracowni prof. M. Czudak i M. Szulca. Jego styl cechuje różnorodność i niepowtarzalność tkanin w połączeniu z minimalistycznymi formami.


Bodymaps

Nowoczesne stroje kąpielowe stworzone z miękkich i doskonale układających się na ciele materiałów. Projektuje je Ewa Stepnowska, absolwentka Katedry Mody na ASP w Warszawie, która rozpoczęła swoją karierę w studiu projektowym Marca Jacobsa. Na ostatnim Fashion Week w Londynie kostiumy zostały uznane za jedne z najlepszych projektów tej edycji według Sarah Maino, redaktor Vogue Italy i Vogue Talents.


Maciej Trzmiel

Od trzech lat związany jako projektant z atelier Mariusza Przybylskiego. Jego kolekcja dyplomowa została zaprezentowana podczas IADE Move Up w Lizbonie. Marka stawia na proste formy przełamując je geometrycznymi cięciami i nadrukami. Kolekcje, skierowane zarówno do kobiet jak i mężczyzn, charakteryzują się wysoką jakością wykonania i dbałością o detale. Nowatorskie podejście do mody miesza się tu z klasyką i elementami sportowymi.


Szpila

Młoda, dynamicznie rozwijająca się marka nastawiona na swobodę ruchu i styl oversize. Jej znaki rozpoznawcze to oryginalny krój, wykorzystywanie ręcznie wykonywanych, unikalnych tkanin i łączenie ich w niekonwencjonalny, kontrastowy sposób - ciężkie z miękkim, błyszczące z matowym, sztywne z lejącym się. Całości dopełniają starannie wykonane detale i subtelne akcenty, nadające ubraniom niepowtarzalny charakter.


REKH&DATTA

Rekh&Datta urodziła się ze współpracy artystki i projektantki tkanin Rebeki Layton i projektantki ubrań Moniki Jakubiak, które spotkały się na gorącej pustyni w Rajastanie w Indiach. To miejsce z długą historią tkania i produkcji bawełny. Abstarakcyjne wzory naich tkaninach zrodziły się z inspiracji Indiami i przekształcaniem się ich w nowoczesne państwo. Współpraca Rebeki i Moniki zaowocowała niezwykle unikalną kolekcją ubrań, których styl można okreslić mianem zrelaksowanej elegancji.


Kas Kryst

Absolwentka Projektowania Ubioru w MSKPU w Warszawie. Jej ubrania można podziwiać w wielu magazynach i portalach branżowych. Kilkukrotnie prezentowała swoje kolekcje podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Bardziej od koloru interesuje ją praca nad konstrukcją i miksowanie pozornie niepasujących do siebie faktur. Tworzy równolegle dwie kolekcje: wybiegową, bardziej awangardową i bardziej przystępną, prostszą w formie, do chodzenia na co dzień.


Annomalia

Koncept modowy Anny Młynarczyk, połączenie inspiracji otoczeniem, seksualnością i transcendencją ludzkiej natury wraz z kreatywną realizacją. Hasło moda wyraża nas samych jest główną ideą, ciągle obecną w jej projektach. Podczas Open'era zaprezentuje Liquid Performance Express Yourself! W specjalnym laboratorium bezpośrednio na ciele powstanie sukienka z płynnego lateksu. Tym samym projektantka pokaże, jak blisko nas samych jest to, co nosimy na co dzień. Stworzy również niepowtarzalne koszulki zdobione ciekłym lateksem.


Joanna Paradecka
Zabawa, przymrużenie oka, radość. Nowa linia utytułowanej projektantki Joannay Paradeckiej przenosi nas do świata współczesnej Alicji z Krainy Czarów. Ten świat jest mroczniejszy, bardziej ponadczasowy, ale równie zaskakujący, jak ten po drugiej stronie lustra. Paradecka to moda dla współczesnych kobiet, które lubią cieszyć się życiem, a świat traktują z właściwym dla niego dystansem.


P-iFashion

Marka szybkiego, estetycznego reagowania kierująca się logiką manifestu, z kontrowersyjnym przekazem, igrająca z rolą społeczną, konwencjami, tym, co przystoi a co nie. P-iFashion drwi z porządków i świetnie się przy tym bawi. To marka, która wobec strategii politycznych, modowych, marketingowych, stosuje artystyczne taktyki. Płótno - dzianina, nie będzie kontrowersyjne, kontrowersyjny będzie przekaz zawarty w printach, drukowanych na sicie. Moda powinna być zabawą - podkreśla Arkadius, Dyrektor Artystyczny marki.

Arkadius w strefie Fashion Stage zaprezentuje modele showpiece z poprzednich kolekcji, dzięki którym zasłynął w śwecie mody jako artysta oraz wizjoner. Był doceniony przez najważniejszych krytyków mody na świecie, takich jak: Suzy Menkes, Sarah Mower oraz Colin McDowell. Promowany był przez Isabellę Blow i wielbiony przez alternatywnych stylistów, magazyny mody oraz gwiazdy takie jak: Christina Aguilera, Pink, Mary J. Blige, Björk. Arkadius jest jedynym polskim projektantem mody, który odniósł sukces globalny na 5 kontynentach. Jego styl, wykreowany ponad dekadę temu, został wykorzystany ostatnio przez Lady Gagę. Prezentacja wybranych showpieces projektanta skierowana jest przede wszystkim do młodej generacji, która nie zna jeszcze artystycznej sylwetki Arkadiusa.



Sztuka!

Po raz czwarty - bez wsparcia dotacji ministerialnych i instytucji do tego powołanych, ale dzięki Gdyni, gospodarzowi festiwalu - Open'er Festival przygotowuje program teatralny oraz specjalną wystawę, wierząc, że podejmowane działania stały się dla uczestników festiwalu ważną i integralną częścią programu.

Teatr

W tym roku na festiwalu będzie można zobaczyć dwa kultowe przedstawienia TR Warszawa: poruszające „4.48 Psychosis" w reżyserii Grzegorza Jarzyny z wybitną kreacją Magdaleny Cieleckiej oraz grane po raz ostatni „Cokolwiek się zdarzy, kocham cię" Przemysława Wojcieszka z muzyką zespołu Pustki wykonywaną na żywo.

„4.48 Psychosis"

Jedno z najważniejszych przedstawień w polskim teatrze ostatnich dwóch dekad. Spektakl Grzegorza Jarzyny według sztuki brytyjskiej dramatopisarki Sary Kane to podróż w psychikę młodej kobiety, która pod wpływem depresji decyduje się popełnić samobójstwo. Lekarskie diagnozy sąsiadują tu z wyznaniami miłości, porady psychologa zderzone są z parafrazami Biblii i wizjami Boga. Nie jest to zapis umierania, ale heroicznej walki o życie, którą bohaterka prowadzi w obliczu obojętnego świata.

Przedstawienie będzie można zobaczyć 3 i 4 lipca 2015 o godzinie 13:00 i 15:00.

„Cokolwiek się zdarzy, kocham cię"

"Cokolwiek się zdarzy, kocham cię" to pełna pasji opowieść o młodych ludziach, którzy dla wolności i uczuć są gotowi zaryzykować wszystko. Bohaterki - Magda (Agnieszka Podsiadlik) i Sugar (Roma Gąsiorowska) odkrywają miłość, która w ich świecie jest napiętnowana. Na przekór homofobicznemu otoczeniu próbują ułożyć sobie życie i zbudować związek. Aby być ze sobą, muszą nie tylko wygrać z nietolerancją, ale przezwyciężyć własne uprzedzenia i uwierzyć w siebie.

Przedstawienie będzie można zobaczyć 1 i 2 lipca 2015 o godzinie 11:00 i 14:30.

Wystawa

Po ogromnym sukcesie ubiegłorocznej wystawy „Pokażcie nam wasze marzenia" (ponad 15 tysięcy widzów) Open'er po raz kolejny podejmuje współpracę z Muzeum Sztuki Nowoczesnej z Warszawy, tym razem skupiając się na wątku lokalnym. "NIKT NAM NIE WEŹMIE MŁODOŚCI! - jak sztuka i muzyka lat 80. stworzyły alternatywne Trójmiasto" będzie wystawą pokazującą najbardziej nowatorską i różnorodną scenę artystyczną, jaka powstała w ostatniej dekadzie istnienia PRL. Artyści i zespoły muzyczne z Gdańska, Sopotu i Gdyni tworzyły nową sztukę i kreowały nowe nurty.


Scena dworcowa Open'er Festival

Jak co roku Open'er Festival zaprasza również na scenę dworcową. W czasie Open’era przed dworcem Gdynia Główna zagrają: Fismoll, Iza Lach, Małe Miasta, Oly., The Feral Trees, Agyness B. Marry, Milky Wishlake, Coals, Wilga, Moriah Wood, State Urge, Cisza Nocna

środa, 1 lipca
11:00 Cisza Nocna
12:30 Małe Miasta
14:00 Fismoll

czwartek, 2 lipca
11:00 State Urge
12:30 Milky Wishlake
14:00 Agyness B. Marry

piątek, 3 lipca
11:00 Moriah Woods
12:30 Oly.
14:00 The Feral Trees

sobota, 4 lipca
11:00 Wilga
12:30 Iza Lach
14:00 Coals


Opener w InfoBox Gdynia
- w czwartek 2 lipca w godz. 12.00 - 18.00 - ROS + Jarek Kulik (perkusjonalia);
- w piątek 3 lipca w godz. 12.00 - 18.00 - BENITO + Justn Shambalaya (perkusjonalia)
- w sobotę 4 lipca w godz. 12.00 - 18.00 - MIT + Mia (wokal)
w niedzielę 5 lipca w godz. 12.00 - 18.00 - PREEMO + Kayka (wokal).


Praktyczne informacje

Przyjazd:
Informacje dotyczące ewentualnych utrudnień w ruchu, planowanych remontów drogowych i objazdów będziemy zamieszczać na naszej stronie www.opener.pl oraz w aplikacji mobilnej. Warto też odwiedzać stronę www.zdiz.gdynia.pl.

Wymiana biletów na opaski:

Bilety jednodniowe oraz karnety dwudniowe i czterodniowe podlegają wymianie na identyfikatory w formie opaski. Osoby z karnetami dwudniowymi mogą wymieniać je od piątku 3 lipca, tj. w pierwszym dniu ich obowiązywania.Z opaski może korzystać tylko jedna osoba. Uszkodzenie lub zerwanie opaski powoduje utratę jego ważności.Na Open'er Festival są cztery punkty wymiany biletów na opaski. Przy niektórych z nich znajdują się także punkty informacyjne.


Punkt wymiany biletów na opaski przy dworcu PKP Gdynia Główna

Czynny: 30 czerwca - 4 lipca: 9:00 - 22:00.

Wymieniane rodzaje biletów (z wyjątkiem wszystkich biletów elektronicznych i biletów VIP):
● karnety 4-dniowe bez pola namiotowego,
● karnety 2-dniowe bez dopłaty do pola namiotowego (od piątku 3 lipca),
● bilety jednodniowe (na dany dzień).

Informacja czynna w godzinach działania punktu wymiany biletów (30 czerwca - 4 lipca: 9:00-22:00).


Punkt wymiany biletów na opaski przy polu namiotowym

Czynny: 30 czerwca: 24 h, od 12: 00; 1 - 3 lipca: 24 h, 4 lipca: do 22:00.

Wymieniane rodzaje biletów:
● wszystkie karnety 4-dniowe z polem namiotowym,
● karnety 4-dniowe bez pola namiotowego z dopłatą do pola namiotowego,
● karnety 2-dniowe bez pola namiotowego z dopłatą do pola namiotowego (od piątku 3 lipca),
● karnety SKM.

Wymiana karnetów bez pola i biletów jednodniowych (na dany dzień) dla posiadaczy rezerwacji na spektakle teatralne (za jej okazaniem): 1 lipca do 14:30, 2-4 lipca do 15:00.


Punkt wymiany biletów na opaski przy wejściu głównym, przed Main Stage (sceną główną)

Czynny: 1 lipca: 13: 00 - 4:00, 2 - 4 lipca: 14:00 - 4:00.

Wymieniane rodzaje biletów:
● wszystkie karnety 4-dniowe bez pola namiotowego i dopłaty do pola namiotowego,
● wszystkie karnety 2-dniowe bez dopłaty do pola namiotowego (od piątku 3 lipca),
● bilety jednodniowe (na dany dzień),
● karnety SKM.

Informacja czynna w godzinach działania punktu wymiany biletów.


Punkt wymiany biletów na opaski od strony Kosakowa

Czynny: 1 lipca: 13: 00 - 4:00, 2 - 4 lipca: 14:00 - 4:00.

Wymieniane rodzaje biletów:
● wszystkie karnety 4-dniowe bez pola namiotowego i dopłaty do pola namiotowego,
● wszystkie karnety 2-dniowe bez dopłaty do pola namiotowego (od piątku 3 lipca),
● bilety jednodniowe (na dany dzień),
● karnety SKM.

Informacja czynna w godzinach działania punktu wymiany biletów.


Dojazd na festiwal

Bezpłatne autobusy kursują wahadłowo co kilka minut od dworca Gdynia Główna do lotniska Gdynia-Kosakowo (przystanek Wąwóz Ostrowicki, od ul. Zielonej). Linią Open'er Festival pojechać można na podstawie biletu wstępu na imprezę lub festiwalowej opaski.


Pojazdy kursują z tymczasowego przystanku przy ul. Janka Wiśniewskiego, obok Urzędu Przewozu Poczty. Trasa autobusów: Gdynia Dworzec Gł. PKP - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Bosmańska - Zielona - Open'er Festival. Po drodze nie zatrzymują się i nie zabierają pasażerów.

W drodze powrotnej, do Dworca Gł. PKP, obowiązywać będą wszystkie przystanki innych linii - na żądanie tylko dla wysiadających, poza pierwszymi dwoma przystankami na ul. Zielonej.


Rozkład jazdy:

30 czerwca - 8:00 - ok. 2:00 (dnia następnego),

1 - 4 lipca - 8:00 - ok. 6:00 (dnia następnego),

5 lipca - 6:00 - 14:00.

Autobusy przyjeżdżające z dworca Gdynia Główna ul. Zieloną zabierają festiwalowiczów także w kierunku Babich Dołów TYLKO według uznania służb organizatora. Częstotliwość kursowania w tym kierunku zależy od liczby chętnych i warunków na drodze/natężenia ruchu w kierunku przeciwnym. Przystanek Wąwóz Ostrowicki w kierunku Babich Dołów jest zamknięty w momencie największego ruchu festiwalowiczów w kierunku miasta - po zakończeniu koncertów na Main Stage (23:30 - 3:30).


Dojazd autobusami miejskimi (obowiązują bilety ZKM Gdynia):

Od strony wejścia dla pieszych od ul. Zielonej: przystanek - Wąwóz Ostrowicki (na żądanie): 109, 209, N10.

Od strony Kosakowa - przystanek - Kosakowo - Urząd Gminy: 105, 146, 165, 173, N94.


W dniach 30 czerwca - 5 lipca zwiększona zostanie także do ok. 60 minut częstotliwość kursowania linii 4A (dw. Gdynia Główna - Port Lotniczy w Gdańsku). Obowiązują bilety ZKM Gdynia, taryfa jak na liniach pośpiesznych. Nie są ważne bilety okresowe, z wyjątkiem metropolitalnych.

W noce festiwalowe uruchomiane będą dodatkowe kursy linii nocnych na terenie Gdyni.


SKM - Szybka Kolej Miejska

Miasto Gdynia we współpracy z Alter Art zapewnia specjalny bilet komunikacyjny trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej na Open'er Festival!

W ALTERSKLEPIE można kupić specjalny karnet SKM, który następnie wymieniasz na opaskę SKM w jednym z dwóch punktów na terenie festiwalu... i możesz jeździć do woli między stacjami Tczew i Wejherowo!

KARNET SKM należy wymienić na opaskę SKM. Przy wymianie należy okazać 2- lub 4-dniową opaskę Open'er Festival 2015.

W dniach 30 czerwca lub 1 lipca KARNET SKM w wersji wydrukowanej wraz z przedstawionym do wglądu dowodem tożsamości osoby wymienionej na nim z imienia i nazwiska, upoważnia do jednokrotnego przejazdu pociągiem SKM tylko w kierunku stacji Gdynia Główna. Kolejne przejazdy będą możliwe tylko na podstawie opaski SKM i opaski Open'er Festival 2015. Obie opaski muszą być na przegubie ręki. Opaski zdjęte lub przecięte są nieważne.

Opaski upoważniają do przejazdu koleją miejską SKM na trasie ograniczonej stacjami Tczew i Wejherowo od 30.06, godz. 12:00 do 5.07, godz. 14:00. Dzieci w wieku do lat 4 w trakcie przejazdu SKM muszą posiadać tzw. bilety „zerowe" w cenie 0,00 zł, które opiekun może pobrać z kas SKM w dowolnej liczbie.

Mapa terenu Open'er Festival

-> mapa terenu festiwalu do pobrania


Karnety i bilety:

Karnet 4-dniowy - 550 zł
Karnet 4-dniowy + pole namiotowe - 630 zł
Karnet weekendowy - 350 zł
Bilety jednodniowe - 207 zł

Bilety dla dzieci:
Od 3 do 12 roku życia - 50% ceny: karnet 4-dniowy - 275 zł, karnet 4-dniowy + pole namiotowe - 315 zł, karnet weekendowy - 175 zł, bilety jednodniowe - 103 zł
Dzieci do 3 roku życia: udział bezpłatny.

Dostępne na www.altersklep.pl oraz w punktach sprzedaży Ticketpro i eBilet.

ikona

Najnowsze