Aktualności

Gdyński festiwal filmowy w nowej formule

Znamy już datę filmowego święta. Odbędzie się w dniach 19-23 września 2017 r. Tegoroczne wydarzenie wraca do starej nazwy czyli Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dokonał też zmiany w regulaminie festiwalu i zdecydował o połączeniu funkcji dyrektora festiwalu i dyrektora programowego. Michał Oleszczyk, po upływie trzech kadencji, nie jest już dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Zdjęcie na tle ścianki Gdynia Kocha Film Film Kocha Gdynię podczas 41 Festiwalu Filmowego w Gdyni, fot. Karol Stańczak

Zmiany w regulaminie sprawiły, że z rezygnowano z funkcji dyrektora artystycznego i większe kompetencje, zwłaszcza w kluczowych decyzjach dotyczących selekcji filmów, ale także wyboru składu ekip jurorskich, zostały przekazane kolegiom. Jednym z nich jest kolegium selekcyjne i Rada Programowa. Drugim jest komitet festiwalowy reprezentujący wszystkich współorganizatorów
- tłumaczy dyrektor festiwalu Leszek Kopeć.

Na profilu dotychczasowego dyrektora artystycznego Michała Oleszczyka, możemy przeczytać oświadczenie. Oto fragment: Dziękuję wszystkim osobom, z którymi współtworzyłem przez ostatnie trzy lata tę imprezę. Była to przygoda mojego życia, w którą wlałem całą swoją energię i pasję - a nagrodą za nią było poznanie fantastycznych polskich filmowców, których pracę i talent ogromnie podziwiam. Gratuluję Leszkowi Kopciowi objęcia potrójnej funkcji dyrektora festiwalu, dyrektora programowego festiwalu i dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej, prezentującej filmy w Konkursie Młodego Kina. Co najważniejsze: dziękuję fantastycznej ekipie, bez której nie byłoby tej imprezy. Oni wiedzą, o kim mówię. Kochani, jesteście najlepsi.

fot. Karol Stańczak