Zasłużone wakacje dla uczniów Gimnazjum nr 14

Uczniowie Gimnazjum nr 14 zakończyli rok szkolny 2016/2017, otrzymując certyfikat „Szkoły z przyszłością”.  Ale to nie koniec ich osiągnięć. Intensywna działalność zaowocowała nagrodami na szczeblu miejskim i ogólnopolskim. Zuzanna Mroczkowska i Klaudia Pacyk (klasa II) zajęły I i II miejsce w  ogólnopolskim konkursie „Bezpieczne korzystanie z usług bankowych”, który odbył się w ramach Programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Ekonomia na co dzień”. Młodzież zapoznawała się  z pojęciami ekonomicznymi, podejmowała różne formy aktywności przygotowujące do funkcjonowania w dorosłym życiu i w pracy zawodowej. Wiadomo też, że umiejętność sporządzania dokumentów przy ubieganiu się o pracę może przydać się już w wakacje np. podczas poszukiwania letniego sposobu na powiększenie kieszonkowego.

Uczniowie klasy drugiej C zajęli I miejsce w konkursie na spot reklamowy 8 edycji kampanii społecznej „Biała Wstążka” – Ogólnopolskiego Ruchu Mężczyzn na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.

Krzysztof Kazor (klasa III) został półfinalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, a w finale miejskim konkursu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” Kacper Turkowski, Michał Pikuła i Michał Czerlikowski (klasa III ) odebrali puchar dla szkoły i nagrody indywidualne.

Ponadto uczniowie Gimnazjum nr 14 zajęli III miejsce w miejskim Turnieju piłki ręcznej chłopców, a podczas Mistrzostw Gdyni Szkól Gimnazjalnych w Siłowaniu na Rękę indywidualne sukcesy odnieśli Krystian Jurkowski, który został Mistrzem Gdyni i Wiktoria Bork – brązowa medalistka zawodów.

Czas na odpoczynek. Zregenerowane  siły będą potrzebne, gdyż  w Gimnazjum Nr  14 planowanych jest już kilka nowych projektów. Życzymy powodzenia!