Aktualności

Ponad dwustu uczniów na wakacyjnych stażach i praktykach

Opis alternatywny uzytkownicy/a.rzewuska@gdynia.pl/01219.jpg


Projekt edukacyjny "Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni - ucz się, doświadczaj, pracuj" zakłada m.in. organizację wakacyjnych praktyk i staży dla uczniów pięciu gdyńskich szkół: Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych, Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych, Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1.
 
W okresie wakacji skorzysta z nich łącznie 204 uczniów. Wśród 98 osób, które do tej pory ukończyły praktyki i staże, najwięcej jest uczniów Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomiczych - aż 40 osób kształcących się w zawodach technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik usług turystycznych.

Dzięki wakacyjnym praktykom i stażom uczniowie mają szansę nie tylko na poznanie specyfiki wybranego przez siebie zawodu, ale również na pokazanie się z jak najlepszej strony przyszłemu pracodawcy.
 
Niektórzy uczniowie po zakończeniu stażu wezmą udział w różnorodnych kursach, szkoleniach oraz warsztatach, dopasowanych do potrzeb każdego z kierunków kształcenia.

Uczniowie, którzy zakończyli praktyki i staże chętnie opowiadają o zdobytych umiejętnościach, pozytywnym podejściu współpracowników i opiekunów oraz o swoich planach na przyszłość. Wybrani uczniowie otrzymali także propozycję kontynuowania współpracy w oparciu o umowę zlecenie do końca wakacji, a kilka osób dostało informację od firmy o planowanym stałym zatrudnieniu po ukończeniu szkoły.
 
 
fot. Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych