Aktualności

Rewitalizacja Chyloni: środki na remont deszczówki płyną z Ministerstwa Środowiska

Podpisanie umowy w Ministerstwie Środowiska

Podpisanie umowy w Ministerstwie Środowiska

Niedawno poznaliśmy wykonawcę rozbudowy kanalizacji deszczowej i budowy kolektora deszczowego w rewitalizowanym rejonie ulic Opata Hackiego i Zamenhofa na Chyloni, a już dziś wiadomo, że środki na sfinansowanie pierwszego etapu inwestycji popłyną do Gdyni wprost z Warszawy. Na realizację projektu „Rozwój systemu gospodarowania wodami opadowymi na terenie Gdyni” Ministerstwo Środowiska przyznało łącznie 20 milionów złotych. Ponad połowę tej kwoty pochłonie inwestycja na Chyloni.

Ogłoszony przez miasto Gdynia przetarg wskazał firmę MTM S.A. jako wykonawcę pierwszego etapu rozbudowy kanalizacji deszczowej, budowy kolektora deszczowego i przebudowy ulicy Komierowskiego, w modernizowanej części Chyloni, w rejonie ZOH. Wartość inwestycji przekroczy 13 milionów złotych. W poniedziałek, 20 marca, Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji, podpisał w Ministerstwie Środowiska umowę o dofinansowaniu miejskich inwestycji w ramach projektu „Rozwój systemu gospodarowania wodami opadowymi na terenie Gdyni”. Z przyznanej puli dwudziestu milionów złotych, ponad połowa środków pokryje koszt inwestycji na Chyloni.

- Pozytywna opinia naszego wniosku o dofinansowanie projektu w Ministerstwie Środowiska bardzo nas cieszy. Przyznane środki finansowe pokryją realizację czterech zadań w gdyńskich dzielnicach – informuje Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Jednym z nich jest inwestycja zaplanowana na Chyloni. Dla mieszkańców  to chyba najlepszy dowód na to, że rewitalizacja rejonu ZOH nabiera realnych kształtów. Mamy zagwarantowane środki, znamy wykonawcę robót, wkrótce rozpoczną się pierwsze prace w dzielnicy.

Na terenie Chyloni zaplanowano budowę (1298 m) i przebudowę (1138 m) sieci kanalizacji deszczowej wraz z bezpiecznym odprowadzeniem wód opadowych do rzeki Chylonki. Wybudowany też zostanie kolektor deszczowy.
Pierwszy etap prac w rejonie ZOH jest niezbędny, aby stopniowo prowadzić działania rewitalizacyjne, zmieniające wygląd dzielnicy, poprawiające standard i komfort życia mieszkańców.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 21.03.2017 13:26
  • ikona

    Autor: Aleksandra Dylejko (a.dylejko@lis.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 06.12.2018 10:24
  • ikonaZmodyfikował: Aleksandra Dylejko
ikona