Aktualności

Mieszkasz przy ZOH? Zaplanuj wspólną przestrzeń!

Jakie elementy małej architektury najlepiej posłużą do wypoczynku i rekreacji? Jak ma być zagospodarowane podłoże wspólnej przestrzeni? Co najchętniej chciałbyś widzieć wokół siebie?   Między innymi na te pytania odpowiedzą uczestnicy poniedziałkowego spotkania mieszkańców rejonu ulic Opata Hackiego – Zamenhofa na Chyloni. Jego tematem będzie zaplanowanie wyglądu trzech placów: wokół budynku przy ul. Opata Hackiego 33, przy budynku Zamenhofa 7 oraz pomiędzy budynkami Zamenhofa 17 i Opata Hackiego 23 i 19.

Organizowane przez Laboratorium Innowacji Społecznych spotkanie konsultacyjne dotyczące przyszłego wyglądu trzech placów rekreacyjnych w rewitalizowanym rejonie ZOH rozpocznie się w poniedziałek, 20 marca, o godzinie 18 w Klubie Osiedlowym „Apteka” (ul. Opata Hackiego 17A). Wskazówki mieszkańców ulic Zamenhofa i Opata Hackiego przekazane podczas spotkania, a następnie ocenione przez nich samych w ciągu tygodniowego głosowania posłużą architektom do przygotowania projektów zagospodarowania wybranych terenów.
Głos na społeczne propozycje zagospodarowania wybranych terenów będzie można oddać do 27 marca w Klubie Osiedlowym „Apteka”, w godzinach jego pracy.Ostateczny kształt przestrzeni wspólnej poznamy jednak dopiero po rozstrzygnięciu konkursu urbanistyczno – architektonicznego, w którym projekty inspirowane uwagami mieszkańców trafią pod ocenę ekspertów.
  • Zaproszenie na spotkanie dla mieszkańców