Aktualności

Gdynia ODnowa w Otwartych Dzielnicach

W sobotę, 11 czerwca przed Szkołą Podstawową nr 35 na Witominie-Radiostacji czeka moc atrakcji! Odbędzie się tam kolejna edycja cyklu Otwarte Dzielnice. Obecni będziemy także my - Laboratorium Innowacji Społecznych - z informacjami na temat gdyńskiej rewitalizacji.

Podczas warsztatów i wydarzeń przygotowanych w ramach projektu Otwarte Dzielnice mieszkańcy spotykają się aby się integrować, bawić i tworzyć. Sobotnia odsłona organizowana przed Szkołą Podstawową nr 35 przy ul. Uczniowskiej 1 (w godz. 11-16) skierowana jest do wszystkich, którzy chcą lepiej poznać swoich sąsiadów i witomińskie opowieści.
W eksploracji dzielnic Gdyni, poznawaniu ich historii, tajemnic i mieszkańców pomogą gry i zabawy edukacyjne, warsztaty, akcje artystyczne oraz spacery - zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Jedną z atrakcji będzie też stanowisko Gdynia ODnowa, na którym czekać będą pracownicy Laboratorium Innowacji Społecznych, koordynujący gdyńską rewitalizację. mapa witomina

Zachodnia część Witomina-Radiostacji jest jednym z sześciu
obszarów, które program ma objąć.
Czekamy na mieszkańców, którzy zechcą nam przedstawić swoje pomysły na zmiany w dzielnicy, ale także na dzieci i młodzież, które za pomocą rysunków, grafik, wycinanek i zabaw z kolorami pomogą wypełniać tożsamościowymi treściami witomińskie parklety.
Przy przyszłym parklecie powstanie społecznościowy drogowskaz. Uczestnicy warsztatów będą opisywać ważne znajdujące się dookoła ważne miejsca i przeniosą je na tabliczki. Powstanie coś w rodzaju kamienia milowego, na którym widać będzie kierunki (i odległości, bo wspólnie
zmierzymy je krokami) do wszystkich ważnych
miejsc w okolicy. Wspólnie określimy jak do nich dojść (prosto, w prawo, w lewo, uważaj na płot) i co można
robić w każdym z nich (rekreacja/nauka/zabawa/wspólne spędzanie czasu) i dlaczego warto się tam wybrać. Zrobimy
to za pomocą ikony i dwóch-trzech zdań.
Uczestnicy warsztatu zaprojektują też tabliczki oraz przygotują czcionkę (alfabet)

Na stanowisku LIS Będzie można dowiedzieć się wszystkiego o procesie rewitalizacyjnym - na czym polega, jakie obszary w Gdyni obejmuje i jak będzie przebiegał oraz otrzymać niezwykłą mapę sentymentalną Witomina, stworzoną dzięki mieszkańcom dzielnicy.