Aktualności

GDYŃSKI MAGIEL TWÓRCZY

Opis alternatywny uzytkownicy/m.bieganska@gdynia.pl/NewFolder/18738903_10211570149142220_7845697376864138702_o.jpg

GDYŃSKI MAGIEL TWÓRCZY

Gdynia, Park Rady Europy

10 czerwca 2017r. godz. 14.00 - 18.00 odbędzie się IX edycja „Gdyńskiego Magla Twórczego”, którego celem jest integracja osób z niepełnosprawnością ze społecznością lokalną Gdyni. Impreza prezentuje szeroko rozumianą twórczość i umacniania pozytywne relacje społeczne. Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków wsparcia, gdyńskich szkół i organizacji pozarządowych będą mieli okazję do zaprezentowania swojej twórczości muzycznej, teatralnej, plastycznej.

Specjalnie na tą okazję wystąpią trójmiejscy artyści, a wśród nich zobaczymy cymbalistę Krzysztofa Nawrockiego, zespoły CAFE Y SON i Fucus oraz Monikę Kitel uczestniczkę VII edycji The Voice of Poland.

Ważnym elementem „maglowania” będzie kiermasz twórczości organizacji pozarządowych, gdzie oprócz zakupu oryginalnych i niespotykanych przedmiotów, będzie można zapoznać się z ofertą placówek skierowaną do osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin.

Podczas trwania festynu odbędą się gry, zabawy, konkursy z nagrodami dla rodzin z dziećmi. Będzie można wziąć udział w pakiecie gier plenerowych, w których zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy znajdą coś dla siebie. Pracownicy MOPS jak co roku przygotują szeroki wachlarz gier plenerowych. Ważnym elementem maglowania jest kiermasz twórczości gdyńskich organizacji pozarządowych, gdzie oprócz zakupu oryginalnych rzeczy będzie można zapoznać się z ofertą wsparcia skierowaną do osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin.

Do festynu dołączą również, z kilkunastoma stoiskami, wystawcy działający w ramach Centrali Rękodzieła, czyli lokalni twórcy rękodzieła. A Bazarek na rzecz podopiecznych Hospicjów przeprowadzi event w ramach międzynarodowego dnia Dziergania w Miejscach Publicznych podczas którego będą dziergane fanty na rzecz „bazarku” a wszyscy zainteresowani będą mieli okazję nauczyć się podstaw szydełkowania.

Imprezę organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni przy współpracy gdyńskich warsztatów terapii zajęciowej i szkół specjalnych, organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, Urzędu Miasta Gdyni, Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Gdynia, oraz gdyńskich służb mundurowych - Policji i Straży Miejskiej i Straży Pożarnej.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.
Patronaty medialne: Radio Gdańsk, trójmiasto.pl