W niedzielę odbędzie się Onico Gdynia Półmaraton. Ponad 21-kilometrowa trasa poprowadzi zawodników po dużych arteriach Gdyni, takich jak ul. Świętojańska, Janka Wiśniewskiego czy aleja Zwycięstwa, co wiąże się ze zmianami w ruchu w godz. 9:00 - 13:30.  W niedzielę odbędzie się Onico Gdynia Półmaraton. Ponad 21-kilometrowa trasa poprowadzi zawodników po dużych arteriach Gdyni, takich jak ul. Świętojańska, Janka Wiśniewskiego czy aleja Zwycięstwa, co wiąże się ze zmianami w ruchu w godz. 9:00 - 13:30. 
1275 (1075) 21-04-2017 - 27-04-2017

A może nad morze z Experymentem

Jak oceanografowie radzą sobie ze sztormami? Czy Bałtyk jest czysty i ile plastiku zjadamy, nawet o tym nie wiedząc? W trakcie tegorocznej majówki Centrum Nauki Experyment wraz naukowcami z Instytutu Oceanografii UG postara się przybliżyć swoim gościom podwodny świat Bałtyku.
Od soboty 29 kwietnia do środy 3 maja wszyscy odwiedzający Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) będą mogli bliżej przyjrzeć się pracy oceanografów, usłyszeć na czym polegają badania naukowe z zakresu fizyki, chemii, biologii i geologii morza oraz porozmawiać bezpośrednio z naukowcami.
W programie: wykłady prowadzone przez naukowców Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz liczne warsztaty otwarte, podczas których w specjalnie przygotowanych akwariach będzie można obejrzeć żywe zwierzęta i rośliny Bałtyku, dowiedzieć się, czy nasze morze jest słone oraz stworzyć własne preparaty mikroskopowe.
Szczegóły na www.experyment.gdynia.pl