SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

XXII Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana

Opis alternatywny 2017/Festiwal Skoku o Tyczce.jpg
Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Wydarzenia sportowe Gdyńskie Centrum Sportu - Hala Lekkoatletyczna - Gdynia, ul. Olimpijska 5/9 wydarzenie archiwalne - Wstęp wolny

Klub Lekkoatletyczny „Gdynia” i Gdyńskie Centrum Sportu zapraszają w sobotę 22 kwietnia 2017 r. od godz. 10.00 na XXII Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana. Zawody odbędą się w hali lekkoatletycznej przy ul. Olimpijskiej, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. Zawody dedykowane są Walentemu Wejmanowi wybitnemu działaczowi i trenerowi Stoczniowego Klubu Sportowego „Bałtyk” wychowawcy olimpijczyków Władysława Kozakiewicza i Jerzego Hewelta oraz wielu reprezentantów naszego kraju i medalistów Mistrzostw Polski.

Tradycyjnie zawody rozegrane będą jednocześnie na trzech skoczniach w siedmiu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Dla wielu, zwłaszcza młodych zawodników, będzie to jedyna okazja do zmierzenia się ze skokiem o tyczce. Festiwal Skoku o Tyczce od wielu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zawodników naszego kraju uprawiających tę trudną technicznie, ale jakże widowiskową konkurencję lekkiej atletyki. Wielu uczestników poprzednich edycji Festiwalu reprezentowało nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Europy i Polski.

Zapraszamy do kibicowania.