SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Dachy nad Pekinem

Opis alternatywny 2017/uniwersalne/gdynia reaktywacja logo.jpg
Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Spektakle / Filmy - - - wydarzenie archiwalne - Wstęp wolny

W projektu Gdynia ReAktywacja, Teatr Gdynia Główna pracuje z mieszkańcami rewitalizowanych obszarów, którym nie jest obojętny los własnej dzielnicy. Efektem jest spektakl teatru forum dotyczący wciąż kontrowersyjnego tematu „Pekinu”, który zostanie zaprezentowany w poniedziałek 18 września 2017 r. o godz. 18.00 w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni (ul. Sambora 48).
 
DACHY NAD PEKINEM
Rodzina pana Sławka mieszka na gdyńskim Pekinie od 4 pokoleń. Sławek marzy o remoncie domu, który postawił jego pradziad, możliwości odprowadzenia ścieków i asfaltowej drodze - rzeczy które dla nas są oczywistością. Teraz, gdy prawomocny Właściciel terenów ubiega się o swoją własność, Sławkowi dach dosłownie wali się na głowę. Czy uda mu się zjednać mieszkańców Pekinu, urzędników oraz samego przedstawiciela Właścicieli? Czy może raczej powinien się już pakować...? Jak dużo jesteśmy w stanie poświęcić dla osiągnięcia wymarzonego celu?
 
Spektakl DACHY NAD PEKINEM jest efektem warsztatów prowadzonych metodą Teatru Forum przez Małgorzatę Polakowską. Teatr Forum to interaktywna forma tworzenia spektakli, w której widzowie mają możliwość wpływu na przebieg działań scenicznych. Specyficzna funkcja uczestników, którzy swoimi interwencjami mogą tworzy własną historię na scenie czyni z nich aktywnych współtwórców przedstawienia.
 
GDYNIA-ReAktywacja to projekt aktywizacji i integracji mieszkańców obszarów Gdyni wytypowanych do rewitalizacji (Babie Doły, „Pekin”, Witomino, „Meksyk”, Oksywie, Chylonia). Jego głównym narzędziem są metody zaczerpnięte z warsztatu teatralnego. Seria zajęć aktorskich, techniki improwizacyjne, warsztaty scenariuszowe, a także przygotowanie i pokazy Teatru Forum są także okazją do podniesienia kompetencji miękkich i interpersonalnych uczestników projektu. Ich wynikiem w przyszłości mogą być realizowane samodzielnie inicjatywy lokalne dzięki zintegrowanej i zachęconej do działania społeczności. Niniejszy projekt i jego działania mają za zadanie uzupełnić realizację infrastrukturalnych działań rewitalizacyjnych.

Projekt „Gdynia-ReAktywacja” jest współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz ze środków Miasta Gdynia.