Sport

Historyczny wynik bobsleistów w Pjongczangu

Historyczny wynik bobsleistów w Pjongczangu // fot. Wong-May-e /AP

Polscy bobsleiści z Łukaszem Miedzikiem z gdyńskiego klubu WKS Flota, Mateuszem Lutym, Arnoldem Zdebiakiem i Grzegorzem Kossakowskim zajęli 13. miejsce w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Jest to najlepszy wynik polskiej reprezentacji w historii.

W pierwszym ślizgu Polacy zajeli fenomenalne 7 miejsce z czasem 49,05 s. Jak przyznają sami zawodnicy wpływ na taki wyniki miał wysoki - piąty numer startowy, ponieważ gospodarze przygotowali tor pod swoich zawodników, którzy startowali jako pierwsi.

Drugi ślizg nasi reprezentanci skończyli na 13. miejscu, ex aequo z Kanadyjczykami. W trzecim ślizgu poprawili swoją pozycję o jedna lokatę, co dało awans do kolejnego etapu. W finale pojechaliśmy nieco wolniej zajmując 13. miejsce. Jest to najwyższy wynik polskich bobsleistów w historii. Ostatnio tak wysoką lokatę (14 miejsce) zajeliśmy w 2010 r. na igrzyskach w Vancouver.

Pierwsze miejsce zajęli Niemcy z czasem 3.15,85. Na drugim uplasowali się ex aequo Koreańczycy i Niemcy z czasem 3.16,38. Polska reprezentacja osiągneła czas 3.17,89.

• ikonaOpublikowano: 26.02.2018 12:42