Aktualności

Włącz się w sąsiedzki montaż mebli na Oksywiu!

Opis alternatywny uzytkownicy/k.pisera@lis.gdynia.pl/fot_montaż mebli/smidowicza 06 09.jpg
Wspólne montowanie mebli, które w przyszłości posłużą Centrum Aktywnego Mieszkańca na Oksywiu, to świetna okazja by porozmawiać o planach rewitalizacji dzielnicy. W środę, 13 września o godz. 15.00 zajrzyj do budynku dawnej Zespołu Szkół Rzemiosła i Handlu przy ul. Śmidowicza 49.
 
- Zachęcamy do włączenia się do wspólnego skręcania mebli do siedzenia, które zostaną wykorzystane zarówno w centrum aktywnego mieszkańca, jak i w przylegającym do niego ogrodzie – mówi Agnieszka Jurecka z Laboratorium Innowacji Społecznych, które koordynuje rewitalizację w Gdyni.
 
Meble zostały przygotowane przez stowarzyszenie Inicjatywa Miasto. – Zostały tak zaprojektowane, aby mogły być wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach – wyjaśnia Piotr Czyż z Inicjatywy Miasto. – W zależności od potrzeb, bedą składały się w różne układy przestrzenne, raz będą swobodnie rozłożonymi ławami, innym razem stworzą razem scenę lub kwadrat do zajęć w grupie.
 
- Chcemy zmieniać Oksywie krok po kroku razem z mieszkańcami – dodaje Agnieszka Jurecka. – Wspólne montowanie mebli, które będą służyły całej społeczności, jest świetną okazją by się lepiej poznać i porozmawiać. Chętnie opowiemy o realizowanych i planowanych zmianach w ramach odnowy dzielnicy.
 
Budynek przyszłego centrum aktywnego mieszkańca można odwiedzić nie tylko 13 września. – W każdą środę września od 15.00 do 18.00 zapraszamy do odwiedzenia nas w budynku przy ul. Śmidowicza, gdzie odbywają się tzw. Otwarte Środy – zachęca Joanna Pytel z Laboratorium Innowacji Społecznych. – Można się relaksować, bawić, spędzać czas w ogrodzie społecznym.
  • Meble posłużą gościom Centrum Aktywnego Mieszkańca w Oksywiu