Aktualności

Włącz się w powstanie plenerowego Kina – Witomina!

Opis alternatywny uzytkownicy/a.dylejko@lis.gdynia.pl/kinowit3.PNG

Już niedługo do Witomina-Radiostacji, na teren starych kortów (ul. Nauczycielska) zawita kino plenerowe. Zanim tak się jednak stanie, Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza na wspólne przygotowanie odpowiedniego nagłośnienia oraz... ekranu. W piątek, 8 września od godz. 15 każdy mieszkaniec dzielnicy może włączyć się drobne prace adaptacyjne, a przy okazji spotkać przy sąsiedzkim grillu.
 
Plenerowe „Kino – Witomino, czyli filmy na kortach” to jedno z działań integrujących społeczność Witomina-Radiostacji towarzyszących projektowi rewitalizacji dzielnicy.

Choć tegoroczne lato nie rozpieszczało nas pogodą, liczymy na kilka ciepłych dni we wrześniu – zachęca Agnieszka Jurecka z Laboratorium Innowacji Społecznych, koordynującego projekt rewitalizacji w Gdyni. – Jednym z naszych celów jest, aby krok po kroku odzyskiwać dla mieszkańców Witomina miejsca z potencjałem, takie, które w przyszłości mogą łączyć ludzi po pracy i szkole. Początek roku szkolnego to doskonały moment na integrację.
 
Teren pod kino plenerowe przygotowali już pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni. Krzaki zostały usunięte, zadbano też o ścięcie trawy. Urokliwy zakątek czeka już tylko na ludzi, którzy wspólnie go ożywią. Aby projekcje były możliwe trzeba jedynie pomalować jeszcze na biało stojący tam mur.

Zapraszamy każdego mieszkańca Witomina, który chciałby nam pomóc – dodaje Agnieszka Jurecka. – Potrzebne jest jedynie ubranie, którego nie będziemy się bali pobrudzić. Można też zabrać coś na grilla, którego przy tej okazji organizujemy. Malowaniu będzie towarzyszyła próba sprzętu nagłośnieniowego na potrzeby kina plenerowego.
 
Co i kiedy będzie można zobaczyć w Kinie-Witominie jako pierwsze, zostanie ogłoszone już niebawem. Premierowy seans jest przygotowywany w partnerstwie z festiwalem Docs Agains Gravity. Można się zatem spodziewać naprawdę ciekawych propozycji.
 
 
 

  • Kino - Witomino