Aktualności

W niedzielę przyjdź na kolorową paradę na Babich Dołach

Opis alternatywny uzytkownicy/a.dylejko@lis.gdynia.pl/PARADA fot. Anna Maria Biniecka 3.jpg

Pierroci, wróżki, bębniarze i tancerze przejdą w niedzielę, 6 sierpnia, przez Babie Doły. Ta kolorowa parada artystów Teatru Gdynia Główna to znak, że w najbliższych tygodniach mieszkańców czekać będzie masa atrakcji. Od warsztatów improwizacji, po wspólne tworzenie spektaklu z dzielnicą w roli głównej.

Parada odbędzie się 6.08. Korowód wyruszy o godz. 14.30 spod sklepu przy ul. Rybaków 3 i przez ulice Dedala i Ikara dotrze do ul. Zielonej. Pochód zakończy się pod Szkołą Podstawową nr 28.
- Projekt zrodził się z potrzeby poruszenia, ożywienia miasta, tchnięcia ożywczej materii w środowisko lokalne. Ideą jest zachęcenie mieszkańców do współdziałania, integracji i poznawania się nawzajem poprzez wspólne działania teatralne – mówią przedstawiciele Teatru Gdynia Główna. 

Parada jest inauguracją na Babich Dołach projektu TGG Gdynia ReAktywacja, czyli szeregu warsztatów artystycznych organizowanych dla mieszkańców tej dzielnicy. Udział jest bezpłatny, a na chętnych czekać będą zajęcia TEATRU FORUM oraz warsztaty improwizacji: - Zderzymy uczestników z wolnością twórczą, której nie ogranicza przestrzeń wystawiennicza, sceniczna, format czy z góry narzucony charakter działania. Szykuje się istna eksplozja sztuki! – zapowiada TGG.

W ramach TEATRU FORUM mieszkańcy zostaną zaproszeni do rozmowy o problemach i blaskach życia w Babich Dołach, a później wspólnie tworzyć będą spektakl o dzielnicy. Zajęcia te odbędą się w dniach 9, 10, 11, 14, 16, 17 sierpnia w godzinach 17:00- 19:30. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce na placu przy parafii pw. Matki Boskiej Licheńskiej, ul. Rybaków 1 A.

Warsztaty improwizacji skupią się na nauce spontanicznego reagowania na zaskakujące sytuacje. Te spotkania odbywać się będą codziennie, od 29 sierpnia do 1 września, w godzinach 17.00-19.30 w Szkole Podstawowej nr 28, przy ulicy Zielonej 53.

Na warsztaty obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona. Chęć do udziału w zajęciach TEATRU FORUM można zgłaszać do  8 sierpnia, natomiast na warsztaty improwizacji jeszcze do 28 sierpnia 2017 r. Żeby wziąć udział, wystarczy swoją chęć zadeklarować w wiadomości e-mail wysłanej na adres teatr@teatrgdyniaglowna.pl. Można także zadzwonić pod nr 58 351 15 12 lub 692 820 511.
 
 
 
 

  • Gdynia ReAktywacja: plakat