Aktualności

Pracowite lato na osiedlu ZOH

Opis alternatywny uzytkownicy/a.dylejko@lis.gdynia.pl/ZOH 31 07-9.jpg

Gdyby wszyscy mieszkańcy rejonu Zamenhofa/Opata Hackiego wyjechali na dłuższe wakacje, to po powrocie czekałaby ich miłe zaskoczenie. Prace rewitalizacyjne w tej okolicy nie zwalniają bowiem tempa. Na zaawansowanym etapie jest budowa burzówki pod okolicznymi ulicami, dobiega końca ocieplanie fundamentów budynków, a zza rusztowań wyłaniają się pierwsze fragmenty nowych elewacji.

Jak dotąd, największe zmiany widoczne są w ulicach Komierowskiego i Opata Hackiego. Mieszkańcy mogą już tam spacerować nowymi chodnikami, a wkrótce do dyspozycji kierowców będą także nowe jezdnie. Na tych odcinkach praktycznie zakończyła się budowa zbiorników retencyjnych i kanalizacji burzowej – w ulicy Komierowskiego, tuż przy ul. Morskiej i Zespole Szkół Ekologiczno-Transportowych, niezbędna jest jeszcze instalacja trzech studni. Robotnicy w najbliższych tygodniach będą kierować prace w stronę torów i ulicy Świętego Mikołaja, gdzie powstać ma kolektor deszczowy do rzeki Chylonki.

Szereg zmian widać także wewnątrz osiedla ZOH. Fundamenty budynków Zamenhofa 9 i 13 oraz Opata Hackiego 31 są już docieplone, a przy ścianach stoją już rusztowania. Trwa bowiem wymiana okien oraz remont elewacji, co najlepiej widać w przypadku Zamenhofa 9. Co więcej, w budynkach wymieniane są także grzejniki. Wszystko to sprawi, że mieszkańcy tych budynków łagodniej odczują najbliższą zimę, gdyż ich rachunki za ogrzewanie będą po prostu niższe.

O wszystkich działaniach i planach związanych z rewitalizacją ZOH mieszkańcy mogą porozmawiać z pracownikami Laboratorium Innowacji Społecznych. Dyżury odbywają się w klubie osiedlowym Apteka, przy ul. Opata Hackiego 17A, dwa razy w tygodniu: w każdy wtorek w godz. 10-14 oraz w czwartki w godz. 14-18.

Projekt Gdynia odNowa: Rewitalizacja obszaru Zamenhofa-Opata Hackiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas