Aktualności

Moc atrakcji dla mieszkańców Oksywia na piątkowym festynie przy Domu Sąsiedzkim

Opis alternatywny uzytkownicy/a.dylejko@lis.gdynia.pl/oksywie.jpg
Jeżeli mieszkasz na Oksywiu i nie masz jeszcze planów na piątkowe (9 czerwca) popołudnie, odwiedź Dom Sąsiedzki powstający przy ul. Śmidowicza 49 (budynek byłej szkoły). O godzinie 15 rozpocznie się tam festyn pod hasłem „Zabawa sąsiedzka - dla mamy, taty i dziecka”. Organizatorzy z partnerami przygotowali wiele ciekawych wydarzeń i moc atrakcji dla każdegow każdym wieku. Zapowiada się pyszna zabawa w doborowym towarzystwie. Nie powinno zabraknąć tam także Ciebie - Sąsiedzie!
 
Stowarzyszenie Społecznej Edukacji Non Stop, prowadzące Placówkę Wsparcia Dziennego Światłowcy na Oksywiu, które organizuje sąsiedzki festyn, do współpracy zaprosiło wielu partnerów, aby program spotkania był atrakcyjny dla każdego. Spotykamy się w piątek 9 czerwca o godzinie 15. przy ul. Śmidowicza 49 (budynek byłej szkoły), na terenie powstającego w tym miejscu Domu Sąsiedzkiego.
W harmonogramie  festynu, dzięki współpracy partnerskiej Akademii Marynarki Wojennej, Biblioteki Miejskiej, CKZiU nr 2, DOPS nr 2, Jednostki Strzeleckiej 4018 Gdańsk, Kasi Kruczyńskiej, Laboratorium Innowacji Społecznych, Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, PWD Kreatywni, Straży Miejskiej, U7, WKS Flota, Fundacji Nigdy Nie Zostaniesz Sam - AG Szkółki Piłkarskie podczas festynu każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Dla dzieci w każdym wieku przewidziano wiele gier i zabaw. Będą bańki mydlane oraz malowanie twarzy i tatuaży z henny. Znajdzie się okazja do przypomnienia sobie gry w gumę, poskładania origami, poskakania na skakankach, a nawet zagrania gra w kręgle na świeżym powietrzu. Nie zabraknie oczywiście cukrowej waty.

Na nieco starszych będzie czekała strzelnica broni pneumatycznej klubu WKS Flota, pokaz broni strzeleckiej JS 4018 Gdańsk. Dla amatorów piłki nożnej trenerzy gdyńskiej Arki zorganizują zajęcia w dostępnej na miejscu hali sportowej.

W gronie rodzinnym czas będzie można spędzić na warsztatach krawieckich, rysunkowych i makijażu, a także w strefie książki, gdzie będzie chwila na wspólne czytanie czy wymienienie się tytułami z sąsiadami. Będzie też okazja, aby zajrzeć do powstającego Ogrodu Społecznego.

Mundurowi ze Straży Miejskiej zadbają o bezpieczeństwo na festynie, ale też pokażą swoją pracę „od kuchni”. kKażdy będzie mógł przymierzyć się do fotela radiowozu gdyńskich strażników.

Grupa Poszukiwawcza-Ratownicza Ochotniczej Straży Pożarnej Gdańsk zaprezentuje umiejętności służbowych psów, o zdrowie zadba zespół Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przez cały czas będzie działała festynowa scena, z muzyką na żywo i konkursami dla każdego.

Około godziny 16.30. swój pokaz zaprezentują zapaleńcy Abada Capoeira, być może do zajęć zaproszą sąsiadów z Oksywia.

W punkcie organizowanym przez Laboratorium Innowacji Społecznych będzie można porozmawiać o powstającym Domu Sąsiedzkim. Pracownicy LIS będą zbierać pomysły na nazwę tego miejsca, które w przyszłości zatętni sąsiedzkim życiem. Zapytają o propozycje spędzania tu wolnego czasu i o najbardziej oczekiwane zajęcia oraz warsztaty. Przybliżą też założenia projektu usług społecznych, pomagającego radzić sobie z życiowymi trudnościami.

Na zgłodniałych i spragnionych będzie czekała strefa z grillem oraz mała kawiarnia z napojami.

Sąsiedzi z Oksywia – w piątek, 9 czerwca, bądźcie razem! Festyn zakończy się o godzinie 19. Do zobaczenia.
  • Festyn sąsiedzki na Oksywiu