Aktualności

Chodźcie! – Otwarte Środy na Śmidowicza przez całe wakacje

Opis alternatywny uzytkownicy/m.rusak@lis.gdynia.pl/Otwarta środa 12 07/smidowicza sroda otwarta 12 07-8.jpg
Spędzasz wakacje w mieście i szukasz miejsca do zorganizowania gier lub zabaw dla dziecka, albo pikniku ze znajomymi? Zapraszamy do ogrodu przy ul. Śmidowicza 49 na Oksywiu (przy budynku byłej szkoły). W każdą środę od godziny 13 do 17 czekamy na Ciebie przez całe wakacje. Jest zielono, pachnie ziołami ze społecznego ogrodu, można grać, skakać, siedzieć na kocach i leżakach np. z książką w ręku, rysować, albo… beztrosko patrzeć się w niebo. Otwarte Środy na Śmidowicza są dla każdego – Chodźcie!

Pierwsze wakacyjne - środowe spotkanie zorganizowane przez Laboratorium Innowacji Społecznych na terenie powstającego Domu Sąsiedzkiego przy ul. Śmidowicza 49 na Oksywiu już za nami. Zielony ogród pachnący ziołami odwiedziły mamy z dziećmi, kilka koleżanek z pobliskiego osiedla i chłopcy z piłką. Każdy znalazł dla siebie coś interesującego.

Mamy z maluchami w cieniu drzew rozłożyły koce i leżaki, dziewczynki wzięły konewki pełne wody i zadbały o rośliny w ogrodzie społecznym. Przez cały czas na zaimprowizowanym boisku toczył się mecz piłki nożnej, gra przerywana była tylko krótkimi pauzami na napoje (wynik gry nie był istotny, ale każdego gola oklaskiwali zafascynowani kibice).

W ruch poszły skakanki i piłka plażowa, nie mogło zabraknąć też akcentów artystycznych – betonowy chodnik przemienił się na chwilę w wernisaż słoneczek i kwiatków, które dzieci pod opieką rodziców malowały kredą.

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! – wystarczy tylko znaleźć miejsce do dobrej zabawy. Za tydzień znowu się spotykamy podczas Otwartej Środy na Śmidowicza. Każdy może odwiedzić ogród na Oksywiu przy budynku byłej szkoły. Przynieście ze sobą ulubione gry, zabawki, książki i sprzęt sportowy. Miejsce przy powstającym Domu Sąsiedzkim dobre jest na wszystkie pomysły!
  • Ogród społeczny
  • Wypoczynek w cieniu
  • Gry i zabawy
  • Chodnikowa galeria malucha
  • Bawcie się z nami - CHODŹCIE!!!