Aktualności

Skazana na 9 lat krat

Opis alternatywny uzytkownicy/m.lazarska@gdynia.pl/aktualności pwwm/Kama 2.jpg

Schronisko Ciapkowo Gdynia prowadzone jest przez Ogólne Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals od 1 stycznia 2006 roku. Na „dzień dobry” zamieszkało w nim 272 psów oraz 28 kotów. Przez następne lata schronisko znajduje się w stałym ruchu. Przybywa nowych zwierząt, nowych numerów. Niektóre szybko znajdują kochające domy, inne zostają po wiele lat. Niestety często bywają też podopieczni, którzy w schroniskowych murach, odchodzą za Tęczowy Most nie zaznając prawdziwego bezpieczeństwa, domu i miłości.
 
Ostatnio czytaliśmy o ludziach, którzy zdecydowali się mimo wszystko na adopcję psiaka ze schroniska. Cieszymy się, że każdego dnia przybywa coraz więcej świadomych decyzji o adopcji. Dziś jednak historia weteranki, która trafiła do Ciapkowa w 2008 roku i do tej pory nie zaznała ciepła ogniska domowego. 9 lat w schroniskowych kratach. 9 lat kiedy inni przychodzili na chwilę a ona wciąż czekała. 9 lat bez kochającego właściciela. Czy Kama zdąży do domu? Kto da jej ciepłe posłanko?
 
Kama 303/08 – Większa sunia, owczarkowata. Jej życie nigdy nie było usłane różami… Najpierw długo mieszkała na podwórku gdzie często spędzała czas na krótkim łańcuchu, często zapominano o jej potrzebach, przecież „to tylko pies”. Od czasu do czasu puszczali luzem na swojej niezabezpieczonej posesji i Sunia szwendała się po okolicy. Pewnego razu „właściciele” Kamy jak zwykle przypięli ją do łańcucha po czym wyjechali na weekend na wesele. Bez wody, jedzenia i z cieczką…. Pomyślcie jaki to musiał być koszmar, co ta psina musiała przeżyć… Na szczęście Kamci udało się uwolnić z uwięzi-biegła przerażona przed siebie. Na alarm od sąsiadów biednej suni przyjechał nasz kierowca i zabrał ją do schroniska-od nich znamy tą smutną historię. Kama mimo tego co przeszła kocha ludzi! Jest bardzo wpatrzona w przewodnika, domaga się kontaktu i pieszczot. Nic się nie zmieniła przez te lata w schronisku! No…. Może trochę jej się przytyło, posiwiało ale dalej swoją aktywnością jest w stanie zawstydzić niejednego młodszego od siebie psiaka! Bardzo pojętna i mimo wieku chętna do nauki ! Dogaduje się z psami swoich gabarytów przeciwnej płci. Świetnie sprawdzi się w domu z ogrodem jako najlepszy przyjaciel rodziny! Czy dostanie szansę i jej los się w końcu odmieni? To zależy tylko od Ciebie!”
 
Ciapkowo - KAMA
Facebook - KAMA

Udostępnij, niech Kama i inni seniorzy znajdą dom.